Aktualijos

Viešas kreipimasis į LR Prezidentą Gitaną Nausėdą

Baltijos kelias. Algirdo Sabaliausko, ELTA nuotrauka

Gerbiamas Prezidente Gitanai Nausėda,

esame įsitikinę, kad privalote vetuoti valdančiųjų pastangas savo naudai keisti rinkimų įstatymus. Kol nėra kaunamasi su Rusijos ir jai naudingų oligarchinių jėgų įtaka, kol Kremliui artimi oligarchai gali daryti įtaką politikai ir žiniasklaidai (apie tai nuolat rašome žurnale), patekimo į Seimą kartelės nuleidimas iki 3 proc. būtų pagalba Kremliui, nes beveik visi Rusijos per draugiškas verslo grupes remiami politiniai projektai, gaunantys ir oligarchinio verslo reklamose skęstančios žiniasklaidos informacinį palaikymą, patektų į Seimą. Tad po 2020-ųjų Seimo rinkimų mūsų parlamente dominuotų Maskvai naudingos jėgos. Tai leistų Rusijai užbaigti Lietuvos demokratijos prijungimą prie Astravo atominės elektrinės ir su ja susijusių milžiniškų Rusijos koncernų bei Kremliui artimų jėgų finansinių ir korupcinių įtakų sklaidą. Ilgainiui tai keltų grėsmę ne tik Lietuvos žmonių gerovei, laisvėms, teisėms ir demokratijai, bet ir pačios Lietuvos valstybės egzistencijai.

Jei milžinišką grėsmę Lietuvai keliančio „Rosatomo“ atominė elektrinė, užvaldžius Lietuvos politiką, bus įteisinta, tai amžiams įtvirtins Rusijos dominavimą Lietuvoje ir korupcinės „otkatų“ sistemos įtaką mūsų demokratijai. Lietuvos ekonomikos potencialas, teisėtvarka ir gerovė visam šimtmečiui bus pakišta ne tik po korupciniu, bet ir po „Rosatomo“ reaktorių gaubtu. Ir kiekvieną kartą, kai Kremlius panorės smogti Lietuvos ekonomikai, užteks pranešti apie kylančias problemas Astravo jėgainėje.

Ar tikrai to norime? Ar tikrai norime gyventi apimti baimės ir žinant, kad Lietuvoje tarpsta tik oligarchinės grupuotės ir jas aptarnaujanti politika, teisėtvarka bei žiniasklaida, naudinga Maskvai, kad Lietuvos demokratija ir ekonomika dėl šių jėgų įtakos silpsta, todėl socialinės problemos didėja ir valstybė gali patirti didelį nuosmukį bei patekti į krizinę situaciją, kuri keltų grėsmę nepriklausomybei?

Manytume, kad tikrai neturėtume to leisti. Todėl, kaip rašome metiniame žurnalo VALSTYBĖ numeryje, Arūno Sprauniaus straipsnyje „Jei G. Nausėda turi stuburą, neturėtų R. Karbauskiui padėti modeliuoti rinkimus“, esame įsitikinę, kad jau atėjo metas ne romiai stebėti, kaip, mūsų nuomone, Rusijai naudingi veikėjai modeliuoja rinkimus, o išnaudoti savo įtaką bei autoritetą, kreiptis į teisėtvarkos institucijas ir Valstybės saugumo departamentą, kad pagaliau metinėje ataskaitoje būtų aiškiai įvardytos konkrečios su Rusija siejamos verslo grupės, kurios šiandien investuoja į Lietuvos politikos, žiniasklaidos ir demokratijos užvaldymą, taip pat jų veikimo metodai ir siekiami tikslai. Lietuvos piliečius būtina informuoti apie tai, kokios grėsmingos invazijos akivaizdoje šiandien yra mūsų Tėvynė.

Nes redakcijoje neabejojame, kad tik aktyviai veikdami, o ne užmerkdami akis prieš Rusijos ir oligarchines įtakas galime apginti mūsų valstybės ateitį ir neleisti mūsų demokratijos „prichvatizuoti“ bei išniekinti Kremliui naudingiems klanams.

Pagarbiai –

Eduardas Eigirdas
Žurnalo VALSTYBĖ vyr. redaktorius

Panašūs straipsniai: