Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Visuomenė

Žygimantas Pavilionis: „Už savo šalies laisvę ir interesus turime kovoti kiekvieną dieną“

Neslėpsime, kad redakcijoje analizuodami Rusijos įtaką bei stebėdami, kaip jos tinklas skleidžiasi Lietuvoje, ir matydami, kaip draugiškai Donaldas Trumpas bendrauja su Vladimiru Putinu, kartais jaučiame nerimą ir kyla mintis, kad JAV gali tenkintis tuo, jog Lietuva yra faktinė Europos Sąjungos ir NATO narė, tačiau nekreipti dėmesio į Rusijos pastangas Lietuvą paversti vienu iš savo įtakos Europos Sąjungoje forpostu.

Gerbiamas Žygimantai, šį mėnesį vyks Prezidento Valdo Adamkaus konferencija, skirta Europos ateičiai aptarti bei Europos ir JAV transatlantiniams santykiams stiprinti. Tačiau ar šiandien, matant JAV prezidento D. Trumpo politiką, nebūtų pats metas organizuoti konferenciją, skirtą šiems santykiams ne stiprinti, o gelbėti?

Gelbėti reikėtų nebent nuo savęs – kiek savyje turime Europos ar Amerikos, tiek jos ir gausime mūsų regione. Užsienio politikoje dažnai prisimenu kataliko Johno F. Kennedy frazę apie tai, kad reikia klausti ne to, ką valstybė gali padaryti dėl tavęs, o to, ką tu gali padaryti dėl valstybės.

Panašūs straipsniai: