Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

Vyksta lūžis, kurio metu Lietuva gali laimėti

Iššūkių ir problemų ratas, į kurį pastaruoju metu įsisuko verslas bei visuomenė, nuolat auga. Karo Ukrainoje sukeltus padarinius ekonomikai dar teks įvertinti; tačiau jie bus tikrai labai žymūs ir jiems reikės ryžtingų sprendimų, kurių dalis jau yra priimama. Demokratinėms valstybėms pagaliau apribojant Rusijos energijos išteklių pirkimą; tačiau vis dar neturint pakankamai ryžtingos vizijos, kaip nepaisydami augančių iššūkių stiprinsime Vakarų ir konkrečiai – Europos Sąjungos bei Lietuvos ekonomiką. Siekdami iš šių krizių išeiti stipresni.

Krizių, kurių turime visą pluoštą, nes karo fone vis dar juntami koronaviruso pandemijos padariniai bei poveikis pasaulinėms tiekimo grandinėms. Brangstantys energijos ištekliai ir dviženklė infliacija taip pat tampa itin rimta globalqia problema. O Lietuvos verslo atstovai šiandien susiduria ir su papildomais nesklandumais, Kinijai apribojus mūsų įmonėms prieigą prie būtinų žaliavų tiekimo bei sustabdžius lietuviškų prekių importą. 

Tokioje aplinkoje tikrai neturėtume stebėtis, kad problemų derinys, apimantis tiekimą, energijos kainų šoką bei žaliavų trūkumą, atskiroms įmonėms kelia egzistencinius, tai yra išlikimo, klausimus. Ypač svarbu suvokti, kad kalbame apie geras, perspektyvias įmones, kurios galėtų Lietuvai duoti daug ekonominės naudos; tačiau gali neišgyventi šių jas užgriuvusių iššūkių derinio. Todėl labai svarbu, kad šių krizių ir ypač karo, kuris dar labiau pagilina visas problemas, metu politiniai lyderiai labai ryžtingai ir atsakingai ieškotų būdų stabilizuoti ekonomikos bei verslo funkcionavimą ir taip išsaugotų Lietuvoje jau sukurtą bei padidintų ateities potencialą. 

Panašūs straipsniai: