Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Kultūra

Vlado Bagdono legenda – pusšimtis metų scenoje

15 min / Viganto Ovadnevo nuotr.

Kovo 11-ąją Vladas Bagdonas nepasirodė operos „Mažvydas“ premjeroje – gydytojai patarė aktoriui pailsinti nualintas balso stygas. Vėliau sekė kita naujiena – po pusšimčio įspūdingos karjeros metų, per kuriuos užaugo ne viena teatro karta, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas paskelbė atsisveikinantis su scena visam laikui.  

Dalydamas trumpus interviu mūsų naujienų portalams, aktorius nebuvo linkęs per daug atvirauti ir vis pabrėždavo, kad išsamesniam pokalbiui reikia laiko, tad šiandien apie sudėtingą priimtą sprendimą kalbėti dar per anksti, be to, siaučianti pandemija nesukuria tam tinkamų sąlygų. „Metas išeiti į pensiją“, – sakė Daukantą, Pirosmanį, Zorbą, Otelą, Faustą ir daugybę kitų legendinių vaidmenų sukūręs aktorius.

V. Bagdonas gimė Vilniuje, tačiau vaikystę leido tėvų gimtinėje, Mačionių kaime. Kadaise interviu bernardinai.lt minėjo, kad tėvai vertėsi sunkiai, šeimą išlaikyti teko vienam tėvui. Aktorius pamena, kad 1949-aisiais, kai gimė, Vilnius buvo nedidelis miestas: jokių miegamųjų rajonų, už Neries – tolimas užmiestis, sostinėje gyveno lyg kaime – kaimynai laikė karvę, tėvai turėjo kiaulių. Vilnius tuo metu buvęs rusiškas, lenkiškas ir lietuviškas, tad su kiemo draugais būsimas aktorius kalbėjo rusiškai.

Panašūs straipsniai: