Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

„Vinted“ – 3,5 mlrd. JAV dolerių vertės stebuklas, kurį privalome pakartoti

Mieli mūsų žurnalo skaitytojai, tikriausiai prisimenate, kaip prieš 15 metų mes žurnale nuolat įtikinėjome, kad Lietuva gali tapti valstybe, kurioje bus kuriami pasauliniai technologijų verslai. Turbūt pamenate, kaip aršiai teko kautis su tais, kurie po 2008-ųjų Seimo rinkimų, kuriuos, prasidėjus pasaulinei finansų ir ekonominei krizei, laimėjo centro dešinės jėgos, garsiai šaukė, kad reikia ne statyti suskystintųjų gamtinių dujų terminalą, o stengtis išsaugoti gerus santykius su Rusija – priešingu atveju Lietuva nukentės. O mes, priešindamiesi jų įtaigoms, nuolat teigėme, kad tik orientavimasis į pasaulinę rinką ir nepriklausomybė nuo Rusijos įtakos gali mus išgelbėti, nes tik taip sukursime pažangią ekonomiką ir verslus, kurie transformuos Lietuvą iš skurdžios valstybės į klestinčią.

Būtent todėl „Vinted“ pavyzdys toks brangus. Juk tai – bendrovė, kuri užgimė 2008-aisiais, užaugo nepaisydama pasipriešinimo pažangai, buvusios bei dabartinės krizės ir pasiekė 3,5 mlrd. JAV dolerių vertę. Taip ji visiems įrodė, kad Lietuvoje gali gimti globalūs verslai, stiprinantys ir turtinantys mūsų šalį. Juk šiandien „Vinted“ mokami atlyginimai yra didžiausi tarp visų stambiausių Lietuvos bendrovių!

Jei norime, kad Lietuva klestėtų, privalome branginti ir puoselėti „Vinted“ pavyzdį kaip stebuklą, sukurtą aplinkoje, kurioje daugelis juo netikėjo, o galingos jėgos jam priešinosi. Stebuklą, kuris įrodo, kad mes galime tapti globalių technologiškai pažangių verslų potencialą koncentruojančia ir dėl jų stiprėjančia valstybe. Tik turime sąmoningai ir iš visų jėgų to siekti.

Panašūs straipsniai: