Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

Tradicijos nesikeičia: Baltarusijoje rinkimai klastojami, Lietuvoje – modeliuojami

Iš karto po 2016-ųjų Seimo rinkimų žurnale rašėme, kad 2020-aisiais kairioji brazauskinė nomenklatūra, bandydama išlikti valdžioje, reanimuos Viktorą Uspaskichą ir jo partiją bei socialdemokratus, kurie, vadovaujami jaunojo Gintauto Palucko, buvo išmintingai atskirti nuo nuomenklatūrinio branduolio ir nusiųsti į opoziciją. Tas branduolys su svarbiausiais strategais – Gediminu Kirkilu ir Juozu Bernatoniu – bei su oligarchu Ramūnu Karbauskiu ir tokiais partneriais kaip Valdemaras Tomaševskis liks valdyti valstybę ir formuos valdančiąją daugumą. Tai buvo akivaizdu, todėl beliko tik dar sykį stebėti, kaip Lietuvos žiniasklaida, priklausoma arba nuo oligarchų ir Rusijos bičiulių, arba nuo valdančiosios nomenklatūros, o pavieniais atvejais – nuo visų, arba tiesiog baili, plauna piliečiams smegenis. Visų pirma, padeda R. Karbauskiui ir jo aplinkai su Seimo komisijų bei valdžios institucijų pagalba trolinti konservatorius ir sekti pasakas apie Lietuvos politinės sistemos įvairovę. Beje, tai taip pat susiję su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) ir Liberalų sąjūdžio trolinimu, mat stengiamasi sukurti aplinką, nepalankią šių jėgų pergalei rinkimuose, kad rinkėjai, atėję į rinkimus, manytų, jog renkasi iš daugybės nesusijusių politinių jėgų, nors iš tiesų renkasi tik iš dviejų – buvusios Algirdo Brazausko aplinkos ir jų prokremliškų sąjungininkų, tokių kaip Viktoras, Ramūnas ar Voldemaras, bei iš labiau provakarietišką demokratiją simbolizuojančių TS-LKD bei Liberalų sąjūdžio.

Politikoje, kaip ir ekonomikoje, jei žmogus mano, kad koks nors sprendimas jam yra naudingas, jis jį rems ir dažniausiai atleis tiems, kurie jį realizavo, net jei tai buvo padaryta neskaidriai ar korumpuotai. Būtent dėl šios priežasties nomenklatūrai ir prokremliškoms jėgoms labai svarbu, kad Kremliaus troliai būtų įsileidžiami į Lietuvos naujienų portalus ir juose nuolat dergtų TS-LKD bei Liberalų sąjūdį. Piliečiai, įtikėję, kad šios partijos yra blogis, susitaikys ir net pritars patiems bjauriausiems bei ciniškiausiems rinkimų modeliavimo būdams.

Jei piliečiai suvoks, kad iš tiesų yra pasirinkimas tik tarp buvusių komunistų ir prokremliškų koloradininkų bei jų sąjungininkų ir konservatorių su liberalais, nepaisant visų neigiamų įtaigų apie pabaisas Landsbergius ir godžiąją iš vaikų ir jų tėvelių pinigus lupančią Austėją, vis tiek antrame ture žmonės gali rinktis verčiau balsuoti už konservatorius ar jų potencialius sąjungininkus – Liberalų sąjūdį. Manytume, kad būtent todėl Rusija, oligarchai ir nomenklatūra deda tiek pastangų, kad Lietuvoje tiesiog žydėtų partijų įvairovė ir formuotųsi įspūdis, kad yra ne dvi dėl valdžios konkuruojančios jėgos, o kone begalybė jų. Taip piliečiams primetamas iškreiptas realybės suvokimas, tad jie balsuoja ne manydami, kad yra tik du pasirinkimai, ir ne atmesdami nuolat koduojamas melagingas įtaigas, o įsitikinę, kad yra didžiulis pasirinkimas, todėl reikia kreipti dėmesį į įtaigas, nuolat primenančias, kad konservatoriai yra blogių blogis.

Panašūs straipsniai: