Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Mokslas

Technologijų naujienos 2024

„Tesla Cybertruck“

Pagaliau į JAV gatves ir bekelę išriedėjo prabangusis „Teslos“ pikapas „Cybertruck“. Kaip matyti Elono Musko pasidalytame vaizdo įraše, jis gali aplenkti ne tik kultinį „Porsche 911“ lenktynių trasoje, bet ir „Porsche 911“ tempdamas priekabą su „Porsche 911“. Beje, kad šis iš tiesų plieninis žirgas yra prabangus, užsiminėme ne šiaip sau. Pirmųjų „Cybertruck“ pristatymo klientams vakarėlyje paaiškėjo, kad pigiausia pikapo versija vietoj žadėtų 40 tūkst. JAV dolerių kainuos net 60 tūkst. (ir pasirodys geriausiu atveju po poros metų), o žadėtas 500 mylių galės įveikti tik įsigijus papildomą bateriją, kuri irgi ne centus kainuos ir užims dalį bagažinės. Jei kaina – ne problema, nusipirkę „Cybertruck“ įsigysite tiek išvaizda, tiek funkcijomis išties unikalų elektromobilį. Ar žinojote, kad kilometrus laidų, randamų kiekviename automobilyje, „Teslos“ inžinieriai pakeitė vienu gigabitiniu tinklo kabeliu, o vairas bemaž pirmąsyk automobilių istorijoje nebėra tiesiogiai (mechaniškai) sujungtas su ratais? „Cybertruck“ vairas veikia it kompiuterinių žaidimų vairas ar pultelis – pasukus jį bus siunčiamas signalas tiek į priekinius, tiek į galinius ratus.

 

Nešiojamasis spausdintuvas

Pavėluota kalėdinė dovana visiems jūsų draugams, neišlendantiems iš instagraminių asmenukių fotografavimo. Jau beveik atpratome nuo klasikinių spausdintų nuotraukų, bet „HP Sprocket Select“ leis gražiausias gyvenimo akimirkas išspausdinti ir suklijuoti į albumą, kad pametę ar sulaužę telefoną neprarastumėte akimirkų, sustabdytų laike. Beje, nuotraukas šis spausdintuvas spausdina ant vandeniui ir plėšymui atsparaus popieriaus, taip pat jas pažymi, tad pažvelgę į nuotraukas per išplėstinės realybės programėlę išvysite papildomą informaciją, tokią kaip nuotraukos padarymo laikas ir vieta.

 

Geriausias ateities kompiuteris jau prekybos vietose

Anot ekspertų, pagaliau nuo originalaus „iPhone“ pristatymo sulaukėme dar vienos viską pakeisiančios inovacijos iš bendrovės „Apple“. Juk išties bemaž dešimtmetį technologijų bendrovės mums nepasiūlė nieko kardinaliai naujo, tik kiek spartesnių, truputį geriau fotografuojančių ir šiek tiek plonesnių telefonų ir kompiuterių. „Apple Vision Pro“ pakeis viską, nes tai – ne kompiuterio ar telefono priedas, tai – įrenginys, skirtas kompiuteriui ir telefonui pakeisti! „Ausinės jūsų akims“, – taip kažkada labai seniai tokio tipo įrenginį apibūdino Steve’as Jobsas. „Vision Pro“ ne tik leis dirbti su kasdien naudojamomis programomis ir programėlėmis išplėstinėje realybėje (jas valdysite pirštų gestais ir žvilgsniu), bet ir filmuoti 3D vaizdo įrašus. Ir patikėkite (tai sunku nupasakoti): kai ateityje žiūrėsite 3D formatu filmuotus vaikų gimtadienius, visai kitaip išgyvensite prisiminimus. Tikėtina, kad ašarų bus daug daugiau.

Panašūs straipsniai: