Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Mokslas

Svarbiausias pažangos 50-tukas

Koks svarbiausias pokytis turi įvykti Lietuvoje iki artėjančių LR Seimo rinkimų (jei neminėtume energetinės nepriklausomybės įtvirtinimo), kuris leistų teigti, kad dabartinė Ingridos Šimonytės vadovaujama LR Vyriausybė savo darbą atliko pakankamai gerai, o LR Prezidentas Gitanas Nausėda, nors ir nuolat konfliktavo su Seime ir Vyriausybėje dominuojančiais konservatoriais, savo tiesioginiais sprendimais progreso nepalaidojo? Mūsų redakcija neturi nė mažiausių abejonių, kad tokį pokytį turėtų atspindėti šis sąrašas, tiksliau – jo ilgis. Jis turėtų išaugti nuo 50 iki mažiausiai 100 startuolių, kurių jau pasiekti rezultatai ar vystomos verslo kryptys leidžia tikėtis, kad visi jie virs arba jau yra virtę į šimtus ar tūkstančius darbuotojų samdančias bendroves.

Ne mažiau svarbu, kad 2024-ųjų pabaigoje žvelgiant į šį pažangos reitingą, kuriame neskirstome startuolių vietomis, būtų galima matyti tendenciją, kad tokių startuolių skaičiaus augimas turi teigiamą pagreitį, o didžiąją dalį darbuotojų šios pažangios jaunos bendrovės samdo Lietuvoje. Tai reikštų, kad valstybė žengia tinkamu keliu kurdama investicinę, teisinę ir kokybiškesniu švietimu grįstą ekosistemą, palankią iškilti pažangiems verslams bei globaliai jų plėtrai.

Būtent todėl skelbiame šį pažangos reitingą, kurį sudarėme apklausę svarbiausius rizikos kapitalo rinkos dalyvius bei dalį verslo angelų ir įtraukę bent keletą kartų atsakymuose pasikartojančius startuolius. Tikimės, kad sugebėjome paminėti visus to vertus, ir nuoširdžiai prašome atleisti tų, kurie jaučiasi verti, bet į sąrašą nepateko. Linkėdami ir jiems, ir visiems mums, kad 2022-ųjų pažangos reitingas būtų dar įspūdingesnis, nė nekalbant apie 2024-ųjų.

Panašūs straipsniai: