Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

Svarbiausia NATO viršūnių susitikimo žinia

GettyImages nuotr.

Per Vilniuje vykusį NATO viršūnių susitikimą Didžiojo septyneto (G 7) šalys įsipareigojo Ukrainai teikti ilgalaikę karinę paramą, kad padėtų kovoti su įsiveržusiomis Rusijos pajėgomis, ir pareiškė, kad taip pat pasiūlys skubią karinę ir finansinę pagalbą galimo kito Rusijos ginkluoto užpuolimo atveju. 

Kad ši žinia yra labai svarbi, aiškiai pademonstravo Volodymyras Zelenskis, žurnalistams Vilniuje pareikšdamas, kad iš Lietuvos parsiveš „reikšmintą saugumo pergalę Ukrainai, mūsų šaliai, mūsų žmonėms, mūsų vaikams“. 

Iš tiesų taip ir yra, nes NATO Vilniuje nedrįso žengti svarbiausio žingsnio – aiškiai apibrėžti Ukrainos kelio į Aljansą. Jei ne šis G 7 valstybių sprendimas, Vilniuje vykusį NATO viršūnių susitikimą būtų galima vertinti itin kritiškai. Apie tai tikriausiai ne vienam teko susimąstyti matant susirūpinusį V. Zelenskio veidą, apsuptą džiaugsmu trykštančio demokratinių valstybių, tarp jų – ir Lietuvos, politinio elito. Jo elgesys, suvokiant, kad kiekvieną dieną ginant demokratiją žūsta dešimtys ar šimtai Ukrainos karių ir civilių, iš dalies priminė džiaugsmingą puotą maro metu ir labai smarkiai disonavo su G 7 sutarimu suteikti skubią karinę ir finansinę pagalbą Ukrainai kito Rusijos ginkluoto užpuolimo atveju. Išdrįsta žvelgti į ateitį ir aiškiai įvardyti grėsmes, kurioms būtina pasiruošti. 

Panašūs straipsniai: