Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

Svarbiausi metų įvykiai

Gettyimages nuotr.

2021 m. sausio 6 d., kai turėjo būti patvirtinti JAV prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo demokratas Joe Bidenas, rezultatai, Donaldo Trumpo šalininkai šturmavo Kapitolijų. Šis vaizdas sukrėtė Ameriką. Tapo akivaizdu, kad priešprieša visuomenėje, skatinama tokių politikų kaip D. Trumpas, gali virsti galingu brutalios agresijos proveržiu. To rezultatas – jėga užimta JAV demokratijos citadelė. 

Belieka džiaugtis, kad šį sykį tai nesukėlė viską griaunančios revoliucijos, greičiau tik išsiliejo dirbtinai kelta įtampa. Tyrimas, kuriame kaltinamas ir pats buvęs prezidentas D. Trumpas, vis dar tebesitęsia. Kaip įtariama, būtent jis pakurstė ataką prieš JAV Kongresą. 


2021 m. sausio 7 d. „Facebook“ ir „Twitter“ visam laikui užblokavo kadenciją baigiančio JAV prezidento Donaldo Trumpo paskyras dėl žinučių, kurios, anot šių socialinių tinklų atstovų, pakurstė smurtą Kapitolijuje. Vėliau prie jų prisijungė ir dalis kitų didžiausių socialinių tinklų. 

Šis sprendimas pademonstravo, kad socialiniai tinklai vis geriau suvokia savo, kaip informacijos skleidėjų, atsakomybę. Tačiau, kaip ir reikėjo tikėtis, tuo viskas nesibaigė. D. Trumpas liepos pradžioje pateikė kolektyvinį ieškinį prieš interneto milžines „Facebook“, „Twitter“ ir „Google“ dėl esą neteisėtai jo atžvilgiu taikomos cenzūros. O rudenį pareiškė, kad kurs socialinį tinklą, kuris bus atsvara „didžiųjų technologijų bendrovių tironijai“. Apie tai detaliau rašome šio numerio straipsnyje „Donaldas Trumpas Amerikai padovanos „Tiesą“. 


Panašūs straipsniai: