Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Politika

Seimo rinkimuose – nieko naujo

Vienas tragikomiškiausių naujienų portalo delfi.lt straipsnių, pasirodžiusių prieš rinkimus, pavadintas „Paskutinė apklausa prieš rinkimus: partijų reitinge – beprecedentė intriga“. Jame teigiama, kad yra intriga, kuri partija – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ar Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) – pirmajame ture gaus daugiau balsų. Nors juk ir paskutiniam durniui turėtų būti aišku, kad ne tai nulems, kas laimės rinkimus, nes jau n kartų konservatoriai laimėdavo pirmajame ture, bet dėl Kremliaus, nomenklatūros ir oligarchų įtakos žiniasklaidos rinkai bei dėl to paties delfi.lt įsileidžiamos trolių destrukcinės įtaigos būdavo sutriuškinami antrajame ture. Tuo labiau kad visi, manytume, jau puikiai supranta, kad TS-LKD realią ir tvirtą koaliciją gali sudaryti tik su Liberalų sąjūdžiu, o, sprendžiant iš pastaruoju metu skelbiamų apklausų, valstiečiai, socialdemokratai ir „darbiečiai“, net be tomaševskininkai, kurie, nepaisant prastai atrodančių reitingų, sugeba patekti į Seimą, gaus ketvirčiu daugiau mandatų pirmajame ture. Atsižvelgiant į Kremliui naudingų įtaigų invaziją, tai dar labiau padidins atotrūkį nuo TS-LKD ir Liberalų sąjūdžio antrajame ture.

Iš karto po 2016-ųjų Seimo rinkimų rašėme, kad nomenklatūra su oligarchais modeliuos būtent tokį scenarijų, kad po 2020-ųjų Seimo rinkimų valdžioje esančios jėgos išliktų – tai padaryti jos galės į valdžią susigrąžinusios ant suolelio pailsėti pasiųstus socialdemokratus ir reanimuotą Viktorą Uspaskichą bei jo partiją. Belieka konstatuoti, kad, nepaisant mūsų vilties, kad pilietinės ir demokratinės jėgos pasipriešins tokiam atviram demokratijos ir rinkimų prievartavimui, priešintis niekas nenori – bijo.

Šiame kontekste linksmąjį delfi.lt straipsnį galima būtų priskirti prie tų raminamųjų visuomenei, kurių tikslas – formuoti nuomonę, kad viskas su rinkimais Lietuvoje yra net labai normalu, jie labai konkurencingi. Tokie konkurencingi, kad net susiformavo beprecedentė intriga. Tokia labai įtempta intriga, kad jei neįvyks stebuklas, kairioji nomenklatūra su savo bei, tikėtina, nuo Maskvos priklausančiais oligarchiniais projektais vėl liks valdžioje ir pagerins demokratijos įsisavinimo rekordą – nuo 2000-ųjų valdžioje bus penktą kartą iš šešių.

Panašūs straipsniai: