Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Laisvalaikis

Rekomenduojami renginiai

Filmas „Švytinti tamsoje“

XIX a. pabaiga, Paryžius. Iš Lenkijos atvykusi jauna mokslininkė Marija Sklodovska (akt. Rosamund Pike) trokšta pakeisti pasaulį. Susipažinusi su jau gana nemažai profesinėje srityje pasiekusiu kolega Pjeru Kiuri (akt. Sam Riley), mergina susižavi juo ne tik kaip mokslininku, bet ir kaip vyru. Ši pažintis abiem tampa lemtinga: dirbdami kartu, sutuoktiniai pasiekia persilaužimą radioaktyvumo tyrimuose ir atranda du naujus cheminius elementus. Deja, jų laimingą profesinį ir santuokinį gyvenimą nutraukia tragiška nelaimė: 1906 m. Pjeras Kiuri žūsta Paryžiaus gatvėje, po arklių traukiamo vežimo ratais.

Marija jį pergyveno beveik 30 metų. Visą gyvenimą dirbusi su radioaktyviomis medžiagomis, mokslininkė mirė nuo radiacijos sukeltos aplastinės anemijos. Šis filmas pasakoja neįtikėtiną, bet tikrą unikalios moters – pionierės, maištininkės, genijaus – istoriją.

„Cirque du Soleil“ šou „Corteo“

Rudenį į Lietuvą atvyks akrobatinių triukų gausa garsėjantis „Cirque du Soleil“ su šou „Corteo“. Vienas labiausiai įtraukiančių ir akrobatinių numerių gausiausių „Cirque du Soleil“ areninių pasirodymų „Corteo“ leidosi į didžiulį turą po Europą. Į turo žemėlapį įtraukta ir Lietuva. Vilniuje, „Siemens“ arenoje, „Cirque du Soleil“ viešės lapkričio 26–29 dienomis. Šis šou išskirtinis ne tik savo techniniais sprendimais, bet ir meistriškai atliekamų akrobatinių numerių gausa. Būtent dėl pastarųjų „Cirque du Soleil“ labiausiai garbinamas visame pasaulyje.

Panašūs straipsniai: