Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

Progreso trisdešimtukas: blokų grandinės technologijos lyderiai, mohikanai, biotechnologijų ir medicinos vilkai bei perspektyvūs naujokai

Gražia vasaros tradicija jau tampa tai, kad kasmet, konsultuodamiesi su startuolius vienijančiomis organizacijomis, aukštojo mokslo įstaigomis, asociacijomis, konferencijų organizatoriais ir, žinoma, su pačiais startuoliais, atrenkame 30 perspektyviausių, įdomiausių ir didžiausią proveržį demonstruojančių startuolių, kurių veikla ir laimėjimai įkvepia bei leidžia tikėti Lietuvos intelekto potencialu technologijų plėtros amžiuje. Šįsyk nusprendėme nereitinguoti startuolių pagal laimėjimų dydį ir svarbą, tik suskirstyti į keturias grupes: blokų grandinės technologijos lyderius, mohikanus, biotechnologijų ir medicinos vilkus bei perspektyvius naujokus. Kviečiame susipažinti su jaunais, bet su paraku startuoliais ir sužinoti, kaip sekasi ledlaužiais ir žvaigždėmis jau vadinamoms įmonėms, sužavėjusioms ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį.

Skrydis į blokų grandinės lyderių elitą

Galime didžiuotis, kad 2017-ieji Lietuvai buvo ypatingi – tai buvo blokų grandinės (angl. blockchain) technologijos ir pirminių kriptovaliutos siūlymų (angl. initial coin offering, ICO) proveržio metai. Lietuva išskirtinė – esame tarp dešimties šalių pagal per pirminius kriptovaliutos siūlymus pritrauktų investicijų skaičių – mums pavyko pritraukti daugiau nei 500 mln. eurų, lietuvius aplenkė tik amerikiečiai ir kinai. Įdomu tai, kad pagal investicijų, tenkančių vienam gyventojui, skaičių esame pirmi pasaulyje. Todėl negalime nepastebėti jaunų, perspektyvių startuolių, kurie savo veikloje remiasi revoliucine blokų grandinės technologija.

Panašūs straipsniai: