Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

Prognozuotas, bet, tikėtina, laikinas kriptovaliutų saulėlydis

Vertinant svarbiausias investavimo rinkos tendencijas, apie kurias buvo diskutuojama forume „Lietuvos Davosas“, be jokios abejonės, reikėtų išskirti kriptovaliutų rinką. Neabejotina, kad šiandien ekonomistai bei analitikai turi daug temų diskusijoms apie tai, ar artėja ekonominė recesija, kas laukia nekilnojamojo turto rinkos, kokios investicinės alternatyvos šiandien atrodo saugiausiai. Tačiau kriptovaliutos jau kurį laiką išgyvena stiprią recesiją, jų rinka jau patyrė galingą smūgį, kuris dalį skeptikų privertė atsiminti senas godas apie tai, kad kriptovaliutos yra tik lūkesčių bei iliuzijų burbulas. Tad verta dar kartą apmąstyti, ar tikrai? 

Prisiminkime: dar visai neseniai – 2021 m. pabaigoje – kriptovaliutos išgyveno tikrą savo aukso amžių, kai net didieji pasaulio bankai pradėjo kalbėti apie tai, kad jos turi užimti savo vietą investiciniuose portfeliuose, nes gali tapti tinkamu draudimu aplink tvyrant infliacijai. Šiandien galima tuos pareiškimus įvertinti kritiškai – paskubėjo. Kaip, tikėtina, ir tie veikėjai, kurie šiandien jau ragina užmiršti kriptovaliutas ir grįžti prie investavimo į tradicinius aktyvus. 

Kiek nuvertėjo kriptovaliutos, ir ar jau priartėjome prie dugno?

Pastaruoju metu, infliacijos ir kylančių palūkanų normų akivaizdoje, kriptovaliutų rinka itin sparčiai ritasi žemyn demonstruodama pasauliui, kaip atrodo tikras nusileidimas nuo „amerikietiškų kalnelių“. Ir nors labai svarbu pažymėti, kad kainų kritimai ir pakilimai kriptovaliutų rinkoje yra visiškai natūrali būsena, visgi šiuo metu kriptovaliutos demonstruoja ypač prastus rezultatus, ir tai nėra atsitiktinumas. 

Skaitmeniniu auksu vadinamos kriptovaliutos – „Bitcoin“ (BTC) vertė nuo praėjusių metų lapkričio nukrito daugiau nei 70 procentų. Jo kaina šių metų birželį buvo pasiekusi 17 600 JAV dolerių už 1 BTC, o pernai lapkritį 1 BTC kaina buvo arti 70 000 JAV dolerių. Antra pagal populiarumą kriptovaliuta – „Ethereum“ (ETH) nuvertėjo beveik 80 proc., ir liepos pradžioje ETH žetonas tekainavo apie 1000 JAV dolerių. Palyginimui – pernai lapkritį ETH kaina siekė 4900 JAV dolerių.

Panašūs straipsniai: