Laisvai prieinami straipsniai

Prezidentūros ir VSD koridoriai – naujoje „Kabineto 339“ autorių knygoje

Dovydas Pancerovas ir Birutė Davidonytė

Vasarį „Laisvės TV“ išleidžia naujausią žurnalistų Dovydo Pancerovo ir Birutės Davidonytės knygą „Pranešėjas ir Prezidentas“. Remiantis dešimčių liudininkų pasakojimais knygoje atskleidžiami lig šiol neskelbti faktai apie Gitano Nausėdos prezidentavimą.

Knygoje detaliai pasakojama apie Nausėdos rinkiminę kampaniją, neoficialią slaptųjų tarnybų ir verslo paramą. Taip pat – apie prezidento veiklą per pandemiją, komandos nusivylimą, konfliktus su konservatoriais, flirtą su maršistais, bandymus prastumti sau naudingus žmones į valstybinius postus, siekį švelninti kai kurias sankcijas.

„Mūsų pasakojimo centre neabejotinai yra prezidentas, bet norėjome skaitytojams kuo plačiau atverti Lietuvos politikos užkulisius, – kalbėjo knygos bendraautorė Davidonytė. – Norėjome užfiksuoti šitą sudėtingą laikmetį, parodyti, kas per svarbias krizes vyko valstybės vadovų kabinetuose ir uždaruose posėdžiuose.“

Nemažiau svarbi knygos tema – slaptųjų tarnybų kišimasis į Lietuvos politiką. Per skirtingas istorijas atskleidžiama, jog Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovybė jautrią informaciją naudojo politiniais tikslais. Ryškiausias to pavyzdys – vadinamoji Pranešėjo istorija, kai aukšto rango VSD pareigūnui per prezidento rinkimus buvo pavesta neoficialiai patikrinti Nausėdos rinkiminę komandą ir galimus finansinius rėmėjus.

„Medžiagą šiai knygai pradėjome rinkti išgirdę apie Pranešėjo istoriją, 2020 metų pavasarį, – pasakojo knygos bendraautoris Pancerovas. – Ilgai bandėme prakalbinti patį Pranešėją ir pagaliau pavyko. Knygoje jis pirmą kartą detaliai pasakoja, kas vyko VSD koridoriuose. Radome ir kitų svarbių liudininkų, kurie matė tuos įvykius.“

Šį knyga yra savotiškas bestselerio „Kabinetas 339“ tęsinys. „Ameriketiškos publicistikos stilius išlieka, bet keičiasi rūmai, – apie naująją knygą feisbuke rašė Andrius Tapinas. – Iki šiol niekam negirdėti prezidentūros darbo niuansai, ambicijos, intrigos, pirmosios ponios vaidmuo ir slaptųjų tarnybų veiksmų, susijusių su rinkimais, užkulisiai.“

Autoriai ne kartą bandė gauti prezidento Nausėdos paaiškinimus, tačiau jo komanda tvirtino tai esant neįmanoma dėl didelio užimtumo. Prezidentas neatsakė ir į raštu pateiktus detalius klausimus.

Pancerovo ir Davidonytės žurnalistinių tyrimų knygos „Pranešėjas ir Prezidentas“ išankstinė prekyba prasideda vasario 1 dieną, trečiadienį, o pirmasis susitikimas su skaitytojais – jau Vilniaus knygų mugėje, vasario 24 dieną, penktadienį, 16 val. Pristatymą moderuos Andrius Tapinas. Vilniaus knygų mugė vyks vasario 23–26 dienomis.

Informacija paruošta bendradarbiaujant su Laisvės Media Group

 

Panašūs straipsniai: