Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

Prasidėjo sunkus vadavimosi nuo V. Putino draugų etapas

GettyImages nuotr.

Vienas įdomiausių procesų (beje, ir vienas svarbiausių), kuris šiandien turėtų vykti demokratiniame pasaulyje, yra susijęs su demokratijų apsivalymu, kad jose neliktų Kremliaus draugų. Jais daugiau ar mažiau apaugo visos demokratijos, kai nuo 2014-ųjų Rusijos karo Ukrainoje, siekiant palaikyti gerus santykius su Maskva ir stabdyti Vladimiro Putino karus, buvo masiškai toleruojamas Rusijos atžvilgiu draugiškai nusiteikusių veikėjų įtakos augimas. Ji niekur nedingo ir Kremliui 2022-aisiais atnaujinus karą Ukrainoje, ir tikrai niekur nedings, nebent demokratinių valstybių sistema – tiek teisinė, tiek politinė, tiek informacinė – tikslingai stengsis išsivaduoti iš Rusijos draugų įtakos.

Šiandien tai, tikėtina, vyksta JAV. Jose neseniai prasidėjo dar vienas teisinis procesas prieš buvusį prezidentą Donaldą Trumpą. Žiniasklaida jį pristatė gana dramatiškomis spalvomis: „Donaldas Trumpas sėdėjo sukryžiavęs rankas ir atrodė praradęs didelę dalį jam būdingos energijos.“ Be to, kone vieningai pabrėžė, kad šį teisinį procesą D. Trumpas stengiasi paversti savo 2024-ųjų prezidentinės kampanijos dalimi. Tuo galima neabejoti, tiek girdint jo skambius pareiškimus, tiek ir matant, kaip jis atgyja ir vėl trykšta energija, kai savo golfo klubuose susitinka su finansiniais rėmėjais ir pasakoja jiems apie korumpuotą Joe Bideno režimą, bandantį jį sunaikinti. Tai ir vėl skamba itin dramatiškai, todėl nekeista, kad Respublikonų partijos rinkimuose, naujausių apklausų duomenimis, su J. Bidenu ir korumpuota sistema susipriešinęs D. Trumpas antrą pagal populiarumą kandidatą, Floridos gubernatorių Roną DeSantisą, lenkia daugiau nei dvigubai.

Taigi, gali susidaryti įspūdis, tarsi grįžtame į tuos 2016-uosius, kai visi buvo prieš Donaldą, bet jis vis tiek gavo Respublikonų partijos nominaciją ir laimėjo JAV prezidento rinkimus, nors ir surinko mažiau rinkėjų, užtat daugiau Rinkikų kolegijos narių balsų.

Panašūs straipsniai: