Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Kultūra

Parama Ukrainai suvienijo Holivudo žvaigždyną

Reuters / Scanpix nuotr.

Garsiausios manekenės savo pajamas iš madų šou atiduoda Ukrainai. Mila Kunis ir Ashtonas Kutcheris surenka 30 mln., „nusivylusi namų šeimininkė“ Bethenny Frankel – 14 mln. dolerių. Tų, kurie paaukojo bent po 1 mln. – daugybė, o visų įžymybių – aktorių, muzikantų, dizainerių, sportininkų, mados ikonų, – pasmerkusių siaubingą karą, net norėdami neišvardytume.

Sakytum, Holivudo žvaigždėms ir kitoms garsenybėms šimtas metų iki to karo – nei jos ką supranta apie Rytų Europos problemas, nei joms aktualu į tai gilintis. Vis dėlto įspūdis – apgailėtinai klaidingas.

Kai politinių ir sisteminių sprendimų, nukreiptų paremti ir sustiprinti Ukrainą, yra per mažai, asmeninės iniciatyvos tampa ypač svarbios. O jomis pasidabino visas pasaulis, kartu ir Lietuva; tačiau jei reikėtų įvardyti šalį, regioną, konkrečią vietą, kuri tokiomis iniciatyvomis tiesiog pražydo, tai būtų Holivudas. Taip, tas pats kino industrijos ir meno genijų (bet kartu ir tuštybės bei kičo) pripildytas Holivudas, kuris, galima sakyti, gerąja prasme pakerėjo. Todėl nusprendėme šiame žurnalo numeryje paminėti bent keletą ryškiausių paramos Ukrainai pavyzdžių.

Volodymyras Zelenskis asmeniškai padėkojo A. Kutcheriui ir M. Kunis

M. Kunis ir A. Kutcheris per „GoFundMe“ platformą surinko Ukrainai 30 mln. dolerių. Aktorių pora pažadėjo 3 mln. dolerių skirti iš savo lėšų ir kovo pradžioje užsibrėžė tikslą surinkti 30 milijonų. Pasiekti tikslą pavyko per porą savaičių.

Ukrainoje gimusi Mila į karą sureagavo itin jautriai: anot „Borgen Magazine“, išgirdusi naujienas apie karą, ji pasijuto taip, lyg dalis jos širdies būtų išplėšta. Aktorė 1983-iaisiais gimė Černovicuose, o 1991-aisiais su šeima emigravo į Jungtines Valstijas.

Milos tėvai buvo paskutinieji iš jos giminių, kurie išvyko į Ameriką. Didžioji dalis giminės Antrojo pasaulinio karo metais atsidūrė koncentracijos stovyklose, likusieji emigravo į Izraelį, Jungtines Valstijas ar kitas šalis.

Aktorė turi draugų Ukrainoje, su jais nuolat palaiko ryšį, didžiuojasi ukrainiečių drąsa ir stiprybe. Karo pradžioje šnekučiuodamasi su bičiuliais suprato, jog dauguma net neketina palikti tėvynės ir tikisi, kad viskas greitai pasibaigs ir vėl bus galima grįžti į darbą.

Gigi Hadid, viena iš perspektyviausių personų mados industrijoje, pranešė, jog jos sprendimą įkvėpė modelis Mica Argañaraz. Argentiniečių mados ikona M. Argañaraz buvo pirmoji paskelbusi, jog savo uždarbį paaukos ukrainiečiams, ir ragino savo koleges žengti jos pėdomis.

M. Kunis ir A. Kutcherio surinkti pinigai nukeliaus organizacijai „Flexport.org“, kuri Lenkijos, Rumunijos, Vengrijos, Slovakijos ir Moldovos pabėgėlių centrams veža humanitarinę pagalbą, taip pat – „Airbnb.org“, pasižadėjusiai rūpintis karo pabėgėlių apgyvendinimu.

Kovo 20 d. Ukrainos prezidentas V. Zelenskis susiskambino su Mila ir Ashtonu ir asmeniškai padėkojo jiems už pagalbą. Taip pat pagyrė aktorių porą savo „Twitter“ paskyroje. Viename iš įrašų V. Zelenskis rašė, jog „Ashtonas Kutcheris ir Mila Kunis buvo vieni pirmųjų sureagavusių į mūsų sielvartą. Esu sužavėtas jų užsidegimo. Jie įkvepia pasaulį.“

Panašūs straipsniai: