Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Ekonomika

NT sektoriuje kainas augins infliacijos baimė ir pažanga

Vila Pervalkoje, parduota už 2,2 mln. eurų

Niekam ne naujiena, kad praeiti metai NT rinkoje buvo tikrai nepaprasti ir priminė linksmuosius kalnelius, per kuriuos dardėdami turėjome puikią galimybę daug laiko praleisti namuose ir išsiaiškinti, ar mūsų dabartinis gyvenamasis būstas mus tenkina, ar norime pokyčių.

Be jokios abejonės, ilgas buvimas namuose darė įtaką NT rinkai ir formavo naujus visuomenės poreikius. Galima sakyti, kad pandemija kiekvieną žmogų privertė permąstyti, kokio būsto jam ir jo šeimai iš tiesų reikia. O šie pokyčiai iš karto atsispindėjo rinkos analitikų išvadose.

2020 m. „Swedbank“ atliktas tyrimas atskleidė, kad didžiausią nepasitenkinimą gyventojams kelia nedideli mūsų būstų balkonai ar terasos, kuriuose per pandemiją izoliuoti gyventojai galėtų praleisti laisvalaikį. O antroje vietoje liko trūkstamas plotas darbo vietai namuose. Ir tai neturėtų stebinti, nes šios tendencijos tikrai nėra išskirtinės. Vakarų ekspertai taip pat pabrėžia, kad per pandemiją ypač išryškėjo ploto trūkumas namuose – tiek kokybiškam laisvalaikiui, tiek kokybiškam darbui. Tad stebėtis, kad pastaruoju laikotarpiu sparčiai augo prabangaus NT pardavimas, neverta, nes daugelis tų, kurie galėjo sau leisti įsigyti erdvesnius būstus, tai ir padarė.

Panašūs straipsniai: