Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Visuomenė

Nepriklausomos Lietuvos lyderiai

Gerbiamieji skaitytojai, puikiausiai suvokiame, kad nesame pajėgūs įvertinti ir paminėti visų Lietuvai nusipelniusių žmonių, todėl iš anksto atsiprašome, jei pasigesite tų, kurie, Jūsų nuomone, verti būti šiame sąraše. Nuoširdžiai prašom nepasididžiuoti ir informuoti redakciją – kitais metais skelbdami nepriklausomos Lietuvos lyderių sąrašą būtinai į tai atsižvelgsime.

Į šį sąrašą siekėme atrinkti ne tuos piliečius, kurie yra daug pasiekę, daug uždirbę ar yra labai žinomi, o tuos, kurių veikla pastaraisiais metais leidžia teigti, kad jie padeda kurti demokratišką, skaidrią, stiprią, pažangią ir solidarią valstybę – tokią, kokia galėtume didžiuotis. Todėl stengėmės atrinkti tuos žmones, kurių pilietiškumas leidžia tikėti, kad Lietuva nebegrįš į laikus, kai buvo valdoma šešėlinių ar net kagėbistinių struktūrų, ir mūsų demokratija klestės. Įvardyti tuos, kurie prisideda prie Lietuvos ekonomikos augimo, technologijų pažangos stiprinimo ir startuolių ekosistemos plėtros. Tuos, kurių veikla leidžia tikėti, kad iš mažos agrarinės (oligarchinės) valstybės galime tapti stipria technologijų (startuolių) valstybe. Taip pat tuos lyderius, kurių sporto, meno ar mokslo laimėjimai leidžia tikėti mūsų galimybėmis konkuruoti ir nugalėti – ne kovoti tarpusavyje, o demonstruoti lyderystę globaliu mastu. Ir, žinoma, į šį sąrašą įtraukėme tuos, kurie kaunasi už teisingumą ir energetinę nepriklausomybę, nes tai daryti nėra lengva – auganti ekonomika ir valdantieji migdo piliečius ir skatina galvoti tik apie jiems patiems, o ne apie valstybei kylančius iššūkius.

Neabejojame, kad būtina matyti šiuos mūsų įvardytus lyderius ir suvokti jų lyderystę. Ja remtis ir, jei galime, ją paremti bei išaukštinti tokios lyderystės svarbą. Nes tik taip sukursime stiprią demokratinę kuriančių ir drąsių žmonių valstybę, už kurią kovėsi ir galvą guldė Lietuvos partizanai.

Panašūs straipsniai: