Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Visuomenė

Melinda Gates – filantropijos legenda, užaugusi tarp NASA’os raketų

Asmeninio archyvo nuotr.

„Forbes“ įtakingiausių moterų šimtuke Melinda Gates yra penkta įtakingiausia pasaulyje ir antra įtakingiausia moteris JAV. Valstijose ją lenkia tik viceprezidentė Kamala Harris. Gegužės 3-iąją pasaulį apskriejo netikėta žinia – po 27 santuokos metų garsioji filantropų pora – Billas ir Melinda Gatesai – nusprendė pasukti skirtingais keliais. Jeigu jiems priklausantis 146 mlrd. JAV dolerių vertės turtas bus padalytas po lygiai, Melindai atiteks 73 mlrd. JAV dolerių ir ji bus antra turtingiausia pasaulio moteris.

Buvusių sutuoktinių įkurtas labdaros fondas, anot jų, ir toliau veiks, o jo misija išliks ta pati – rūpintis pasaulio švietimu ir žmonijos sveikata. Vis dėlto žiniasklaida spėlioja, kad, filantropams išsiskyrus ir Melindai išsivadavus iš savo vyro šešėlio, ji daugiau dėmesio skirs sričiai, kuri jai rūpi nuo seno – moterų teisėms ir lyčių lygybei.

Billo ir Melindos santuokos vaisius – pusšimčio milijardų JAV dolerių vertės fondas – sprendė ir tebesprendžia sveikatos bei švietimo problemas daugiau kaip 130 pasaulio valstybių. 2012-aisiais Melinda paaukojo 560 mln. JAV dolerių, kad skurdžiose valstybėse moterims būtų prieinama kontracepcija. Jos altruizmas, socialinė lyderystė, troškimas skatinti technologinį raštingumą įkvėpė daugelį, todėl galima teigti, kad nors matomesnis buvo Billas, Melindos gerbėjai apraizgė visą planetą. 2016-aisiais prezidentas Barackas Obama apdovanojo ją Prezidentiniu laisvės medaliu – pačiu garbingiausiu pilietiniu įvertinimu Jungtinėse Valstijose.

Panašūs straipsniai: