Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Ekonomika

„Lietuvos geležinkeliai“: iš nomenklatūrinio guolio – į progreso lyderius

GETTYIMAGES NUOTR.

Svarbiausia, ką turime suvokti žvelgdami į „Lietuvos geležinkelius“, yra šios bendrovės ekonominis potencialas ir pridėtinė vertė, kurią ji gali sukurti Lietuvos valstybei. Nes tik suvokiant šį potencialą bus galima suvokti ir šios bendrovės išvadavimo iš nomenklatūrinių grupuočių rankų svarbą.
Grupuočių, kurios „Lietuvos geležinkelius“ buvo apraizgiusios taip stipriai, kad ši bendrovė jau buvo tapusi tam tikru nomenklatūrinių struktūrų guolio simboliu. Tad pagal tai, kaip seksis „Lietuvos geležinkeliams“, iš esmės bus galima spręsti ir apie tai, kaip visai valstybei sekasi vaduotis iš neskaidriais santykiais grįstos ekonomikos gniaužtų.

Naujoji vadovybė paveldėjo nomenklatūrines Augijo arklides

Problemų, kurios kaupėsi „Lietuvos geležinkeliuose“, mastą turbūt geriausiai atspindi faktas, kad net ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete vykęs tyrimas neapsiėjo be šios bendrovės paminėjimo. Paaiškėjo, kad „Lietuvos geležinkeliai“ dosniais užsakymais maitino bent kelias galingas Lietuvos verslo grupes, tarp jų – ir koncerną „MG Baltic“. Valstybės saugumo departamento pateiktoje informacijoje teigiama, kad „MG Baltic“ labiausiai domino „Lietuvos geležinkelių“ organizuojami didelės vertės darbų pirkimo konkursai ir kad su partnerėmis 2009–2013 m. šio koncerno laimėtų „Lietuvos geležinkelių“ organizuotų rangos darbų pirkimo konkursų vertė (skaičiuojant su pridėtinės vertės mokesčiu) viršija 314 mln. eurų.

Panašūs straipsniai: