Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

Lietuvoje – „Siegeliada“, Ukrainoje – karas

Be jokios abejonės, šiandien svarbiausias klausimas, nuo kurio turėčiau pradėti šį žurnalo numerį, turėtų būti susijęs su Lietuvos gynybos stiprinimu ar ekonomikos potencialo didinimu, su pažanga, kurios realizavimas padėtų kurti saugią ateitį mūsų valstybei.

Deja, taip pradėti žurnalo negaliu, nes akivaizdu, kad dabartinėmis informacinės aplinkos sąlygomis Lietuvoje tai nelabai kam rūpi. Visi nacionalinės svarbos klausimai, kurie šiandien, vykstant šiurpiam Rusijos karui Ukrainoje, turėtų mus suvienyti, Lietuvos informacinėje erdvėje yra užtrolinti, virtę dešimtomis pagal svarbumą problemomis, palyginti su Siegel šeimos dramos peripetijomis. Pastarosioms Lietuvos žiniasklaidos dėmesys buvo gal dešimt kartų didesnis nei visiems nacionalinės svarbos iššūkiams, kartu sudėjus. Sutikite, tai nėra normalu, todėl šiame numeryje esu priverstas ne tik stengtis telkti siekti pažangos, bet ir atsakyti į svarbiausią klausimą: kas trukdo siekti tokios pažangos?

Visų pirma turime išsiaiškinti, kodėl Lietuvos žiniasklaida mus skandina bulvarizuotoje ir vertybiškai užtrolintoje informacinėje pelkėje, o Lietuvos elitas, kuris turėtų padėti visuomenei iš šios pelkės kilti, dažnu atveju skęsta kartu. Tokioje aplinkoje mes nebūsime pajėgūs priimti sprendimų, kurių visuma užtikrintų saugią ateitį mūsų valstybei. Esant tokiai informacinei realybei, didelė dalis visuomenės ir elito net nesuvokia, kodėl mums tos pažangos apskritai reikia. Juk be tokios pažangos kito Rusijos karo tikimybė išliks itin reali. Todėl būtent mes Lietuvoje, gyvenantys pasienyje su Rusija, ir turėtume būti tie, kurie įveikia visus trukdžius ir stengiasi pasipriešinti tokiai pavojingai ateičiai.

Panašūs straipsniai: