Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

Lietuva kol kas išvengė recesijos, bet to neužtenka

LRV nuotr.

Latvija ir Estija žengia recesijos link. Tiksliau – Estija ir Latvija į ją jau įžengė 2022-ųjų antrąjį pusmetį. Lietuvos ekonomika recesijos išvengti sugebėjo, o svarbiausia tai, kad galime jos išvengti ir 2023-iaisiais.

Be jokios abejonės, vienas svarbiausių komponentų, kuris lemia šią teigiamą žinią, susijęs su Lietuvos pramonės pademonstruotu atsparumu ir gebėjimu išnaudoti vykstančius globalius pokyčius, susijusius su gamybos grąžinimu iš Kinijos į Europą. Vis dėlto būtina pastebėti ir įvertinti tvirtą Ingridos Šimonytės Vyriausybės lyderystę. Ji labai reikšminga, atsižvelgiant į tai, kokiomis sąlygomis tenka veikti – susidarė įspūdis, kad 2022-aisiais Vyriausybė užtikrinti stabilią ekonomikos plėtrą turėjo per tikrą krizių cunamį.

Tiesa, galima diskutuoti dėl tam tikrų sprendimų ar tam tikrų ministerijų veiklos; tačiau tai nebus diskusijos, kuriose vertėtų kelti klausimus, susijusius su politikos ydingumu, greičiau – su pavienėmis korekcijomis bei raginimu skirti daugiau jėgų, pristatyti visuomenei priimamų sprendimų tikslingumą ir taip telkti visuomenę pažangai.

Panašūs straipsniai: