Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Kultūra

Knygų rekomendacijos 2023 vasara

Volodymyr Zelensky

„Žinia iš Ukrainos“

Išleido „Alma littera“

„Jau greitai ateis diena, kai mylimieji vėl bus drauge. Mūsų vėliava vėl plevėsuos virš miestų, kurie dabar okupuoti. Mūsų tauta vėl bus kartu ir gyvens taikiai. Pasauliui nebereikės svajoti vien balta ir juoda spalvomis. Svajonė bus mėlyna ir geltona.“

Žmogaus ištarti žodžiai. Tautos žinia.

Tai knyga, oficialiai patvirtinta prezidento Volodymyro Zelenskio. „Žinioje iš Ukrainos“ skelbiamos prezidento asmeniškai atrinktos karo kalbos, kad pasauliui pasakotų ukrainiečių istoriją.

Tai pasakojimas apie tautą, kuri didvyriškai ginasi nuo Rusijos agresijos. Pasakojimas apie žmones, kurie šiandien tapo kovos už demokratiją lyderiais.

Taip pat tai raginimas mums visiems ginti ir kautis už laisvę. Jei ne dabar, tai kada?

 

Claire Vigarello

„Kaip gimsta herojės“

Išleido „Alma littera“

„Kaip gimsta herojės“ – prancūzų redaktorės ir scenarijų autorės Claire Vigarello romanas. Maloniam laisvalaikiui puikiai tinkanti, subtilaus humoro ir atpažįstamų gyvenimiškų smulkmenų prisodrinta knyga.

Kaip gyventi, jei esi iki skausmo drovi, o gyvenimą temdo tie nereikalingi dešimt kilogramų, bėdos darbe ir bedarbis vyras? Išbandžiusi visas įmanomas priemones – nuo nesėkmingų mėginimų užmegzti draugystę su bendradarbiais iki viešojo kalbėjimo mokymų, per kuriuos vos nesprogo širdis, – Silvija nusprendžia išsilieti rašydama.

Nuobodžiaujant darbe užplūdo mintys apie išgalvotą merginą Šarlotę, ir Silvija nė pati nepajuto, kaip parašė keletą puslapių. Tarytum bėgdama nuo savo gyvenimo, sukūrė visiškos savo priešingybės portretą: Šarlotė – aukšta, liekna, pasitikinti savimi ir subtiliai bei rafinuotai keršijanti visiems savo priešams.

Žinoma, Silvija rašė tik sau ir niekam kitam. Tad galite įsivaizduoti jos nuostabą, kai važiuodama autobusu pamato merginą, rankose laikančią knygą, kurios herojė – jos Šarlotė. Kaip tai galėjo nutikti? Kas ir kada sugebėjo pavogti Silvijos slapčiausias mintis ir nusiųsti leidyklai? Klausimų daugybė, baimės – dar daugiau, bet aišku viena: nuo šiol Silvijos gyvenimas jau niekada nebebus toks, koks buvo.

Šis linksmas, džiugus, žmogiškumo kupinas C. Vigarello romanas – viliojantis kvietimas pažadinti savyje heroję.

Panašūs straipsniai: