Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

Kiekvienas  galės uždirbti iš žaliosios energetikos

Vertindami sritis, kurias plėtojant Lietuvos ekonomikos potencialas ir žmonių gerovė galėtų augti sparčiausiai, jau dešimtmetį pabrėžiame, kad importuotos elektros pakeitimas vietoje pagaminta elektra gali sukurti tūkstančius darbo vietų, todėl nepasinaudoti šia galimybe būtų nusikaltimas mūsų piliečiams ir valstybės ateičiai. Tuo labiau kad šiandien išgyvename tikrą atsinaujinančių išteklių energetikos, visų pirma saulės energetikos, revoliuciją. Apie tai ir kalbamės su šios srities verslo lyderiu Lietuvoje – bendrovių grupės „BOD Group“ įkūrėju ir vadovu Vidmantu Janulevičiumi.

Gerbiamas Vidmantai, ar Jūs pats prieš dešimtmetį tikėjote, kad saulės jėgainių pagamintos elektros kainos gali taip smarkiai sumažėti?

Ar tikėjau, kad tokia kaina bus pasiekta po penkerių metų? Ne, aš planavau (ir visi skaičiavimai tai rodė), kad tokią kainą, kokią turime dabar, pasieksime tik apie 2023–2025 metus. Tad, be abejonės, stebime sparčią saulės energetikos pramonės plėtrą, prognozes ji lenkia maždaug penkeriais–septyneriais metais. Viena vertus, tai yra džiugu. Kita vertus, sparčiai mažėjančios kainos kelia sunkumų daliai verslo. Bet ateitis atrodo labai šviesi tiek saulės energetikai, tiek Lietuvai. Tikiuosi, kad mūsų šalis pasinaudos galimybe ir plėtos šio tipo gamybą.

Panašūs straipsniai: