Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Politika

Kas per …? Lenkija dvigubins kariuomenę, o Lietuvai nereikia!

GettyImages nuotr.

Lietuva, Lenkija ir Latvija 2021-aisiais patyrė labai cinišką hibridinį puolimą. Tokio nesitikėjome ir net negalėjome įsivaizduoti, kad toks apskritai yra įmanomas. Pasienyje ne tik grūdosi Aliaksandro Lukašenkos į Europos Sąjungą stumiami nelegalūs migrantai, bet ir aidėjo šūviai. Marionetinis Rusijos režimas Baltarusijoje demonstravo, kad hibridinis karas gali bet kada virsti tikru.

Tačiau, kaip ir prognozavome prieš 10 metų, šio dešimtmečio pradžioje jis tikru karu nevirs, o vėliau – gali. Ar būsime tam pasiruošę? O gal tik džiugiai stebėsime, kaip hibridinės invazijos mastas mažėja ir tenkinsimės tuo, kad mums Lietuvoje šią invaziją primins mažiausiai 4 m virš žemės paviršiaus iškilusi apsauginė tvora, kainavusi apie 150 mln. eurų ir besidriekianti 500 kilometrų?

O štai Lenkijai šį A. Lukašenkos hibridinį karą primins dvigubai išaugusios ginkluotosios pajėgos. Tai verčia klausti ne tik Lietuvos politikų, ypač užimančių aukščiausius postus, bet ir visų patriotizmą demonstruojančių piliečių, kodėl Lenkija, kuri yra antroje Rusijos ir jos marionetinio režimo Baltarusijoje potencialios invazijos linijoje (už Lietuvos ir Ukrainos) ir turi 115 tūkst. karių ginkluotąsias pajėgas, jas dvigubina, o pirmą smūgį karinės konfrontacijos atveju su Rusija ir jos sąjungininkais turėsianti atremti Lietuva tenkinasi tvoros tiesimu ir nieko nekalba apie ginkluotųjų pajėgų stiprinimą?

Spalio 25 d. Lenkijos gynybos ministras pareiškė, kad šalis planuoja didinti kariuomenę net daugiau nei dvigubai – iki mažiausiai 250 tūkst. karių. Prasidėjus A. Lukašenkos hibridinei invazijai, Lenkijos valdantieji ryžtingai apsisprendė siekti, kad jų šalies kariuomenė taptų viena didžiausių NATO. Beje, pagal planą, kuris pavadintas „Tėvynės gynybai“, ne tik ketinama didinti ginkluotąsias pajėgas – jame numatytas ir kariuomenės modernizavimas bei piliečių, įtrauktų į vadinamąją sukarintą teritorinę gynybą, skaičiaus didinimas – šios gynybinės struktūros dydis turėtų siekti 50 tūkstančių. Šio plano paviešinimo proga Lenkijos valdančiųjų lyderis Jarosławas Kaczyńskis pareiškė, kad norėdami išvengti blogiausio, tai yra karo, privalome vadovautis taisykle „Nori taikos – ruoškis karui“.

Panašūs straipsniai: