Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

Karas už valstybę Ar jau subrendome, kad šlėktaragių valstybę pakeistume į vienaragių, o gerovės 1 proc. išrinktųjų valstybę – į gerovės visiems žmonėms?

Atėjo šlykščios tiesos metas. Reikia viešai pripažinti, kad sukurti skaidrios, solidarios ir pažangios valstybės negalime ne todėl, kad mums trukdo oligarchai, buvę komunistai ar Kremlius, o todėl, kad Lietuvos verslo ir kitų sričių lyderiai nesugeba ir dažnu atveju net nesistengia tapti ta galia, kuri priešintųsi valstybėje destrukciją sėjančioms jėgoms bei telktųsi, kad iškeltų pažangiausius lyderius ir kartu su jais įgyvendintų progresą.

Pažvelkime, pavyzdžiui, į Prancūziją, ir pamatysime, kaip šios šalies šviesuomenė susivienija ir transformuoja valstybę iš skęstančios problemose į vieną perspektyviausių ekonomikų Europoje ir net pasaulyje. Tuo paremta ir Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono lyderystė. Ir Lietuvoje turime puikių lyderių, galinčių kurti šviesią ir pažangią valstybę, tačiau vis dar esame ir turbūt būsime valdomi oligarchinio bei nomenklatūrinio tipo šlėktaragių, tokių kaip Viktoras Uspaskichas, Ramūnas Karbauskis ir Visvaldas Matijošaitis, bei buvusių komunistų ir Kremliaus bičiulių. Visos šios galios nori valdyti Lietuvą ir išsaugoti gerovės valstybę 1 proc. išrinktųjų, o tie piliečiai, kurie save laiko Lietuvos patriotais, tik bamba arba socialiniuose tinkluose šaiposi iš kitaip mąstančių žmonių, bet pakilti į kovą dėl to, kad Lietuvą valdytų tokie lyderiai kaip E. Macronas, buvo vis dar neįgalūs.

Panašūs straipsniai: