Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Visuomenė

JAV kanapių karštinė: į žolininkų būrį jungiasi ir „Coca-Cola“

„The Coca-Cola Company“ labai rimtai svarsto nerti į svaiginančią kanapių industriją – korporacija neseniai pranešė apie savo planus gaminti gėrimus, kurių sudėtyje būtų kanapėse randamo kanabidiolio – cheminio junginio, išsiskiriančio skausmą ir uždegimą mažinančiomis ypatybėmis.

Tokio dydžio bendrovėms atviraujant apie planus griebtis kanapių, visai nekeista, kad iš paskos seka gausybė kitų prekių ženklų. Jungtinėse Valstijose legalios marihuanos industrija auga kaip ant mielių, tad verslas verčiasi per galvą bandydamas suspėti įšokti į didįjį kanapių traukinį: marihuaną pamėgo aludariai, farmacininkai, kosmetikos gamintojai, net populiariausi JAV restoranai į savo valgiaraščius įtraukė gurmaniškų patiekalų su kanapėmis.

Lietuvoje tik įteisinus medicinines kanapes, įdomu žvilgtelėti į šiandienes JAV, kuriose marihuanos šalininkų gretos kasdien pasipildo vis įtakingesniais vardais, o mūšis dėl kanapių suvokimo kaip narkotiko, vaisto ar vartotino ir vertingo produkto įgauna naujų atspalvių.

Panašūs straipsniai: