Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

Išsiskyrė Bunkus ir Siegel – pasaulio pabaiga, užsakė pašalinti kovotoją su korupcija Roką Masiulį – tyla ir ramybė

Tiesiog sunku suvokti, kaip įmanoma, kad valstybėje, kuri taip ilgai buvo okupuota, visi galėtų taip ramiai žiūrėti į demokratijos prichvatizavimą. Pagal principą „Dar į Sibirą netremia, tai ko čia kištis?“

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pranešė, kad kelių tiesimo bendrovių vadovai galbūt davė kyšius už tai, kad būtų menkinamas tuomečio susisiekimo ministro Roko Masiulio autoritetas, dalykinė ir politinė reputacija ir kad jis būtų pašalintas iš ministro pareigų. Pasitraukus prezidentei Daliai Grybauskaitei, ne tik verslo atstovai, bet ir su Rusija verslo ryšiais susijęs oligarchas Ramūnas Karbauskis nusitaikė į R. Masiulį kaip į pagrindinį taikinį. Galima daryti prielaidą, kodėl. Juk vėliau, prisidengiant COVID-19 sukelta krize, būtent kelininkams buvo skirta papildomai 150 mln. eurų. O ką jau kalbėti apie tai, kiek šimtų milijonų atiteko statybų verslui, kuris tam tikrais atvejais per savininkus yra susijęs su tais pačiais kelininkais.

Ir ką? Ogi nieko. Lietuvos žiniasklaida apie šį dešimtmečio įvykį rašė dvi dienas ir viskas. Tarsi tai būtų naujiena apie pavogtą žąsį, nors tikriausiai ir apie žąsį būtų rašiusi ilgiau. Ir vėl susidaro įspūdis, kad kažkokia nematoma ranka pasakė žiniasklaidai „Cic“ ir ši nutilo. Jei tylima apie tai, kad valdžiai artimi veikėjai galėjo užsakyti pašalinti jiems dėl per didelio skaidrumo neįtikusius politikus, jau galima teigti, kad užtikrintai artėjame prie Rusijos stiliaus demokratijos. Apie tai gali liudyti ir faktas, kad kai Gediminas Vaitkevičius (žmogui tikriausiai nervai neatlaikė) ant asfalto gatvėje užrašė „vagies namas“, kaip pranešė policija, jis buvo sulaikytas ir nuvežtas į areštinę, o vėliau apie trečią nakties paleistas ir dabar renkama medžiaga ikiteisminiam tyrimui dėl viešosios tvarkos pažeidimo pradėti. Kaip visi mes jau tikriausiai žinome, šis užrašas pasirodė toje gatvėje, kurioje gyvena ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Jei teisingai suprantu, iš karto visi, taip pat ir policininkai bei pats Saulius, pagalvojo, kad kalbama apie jį. Taigi, premjeras įsižeidė, o teisėtvarka puolė daryti tvarkos. Apie tai mūsų brangi valdžios ir oligarchų kišenėje sėdinti žiniasklaida parašė daugiau straipsnių nei apie tai, kad buvo užsakyta pašalinti principingiausią kovotoją su korupcija R. Masiulį.

Panašūs straipsniai: