Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

Estija: tik 1,3 milijono gyventojų ir jau 4 vienaragiai

Nuoširdūs sveikinimai broliams estams pasiekus puikių rezultatų, kuriais ne veltui savo „Twitterio“ paskyroje pasigyrė Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid. Iš tiesų yra kuo girtis – tai geriausias rezultatas visame pasaulyje. Niekur vienaragiai nesiveisia taip gausiai kaip Estijoje. Šalis pademonstravo, kad svarbiausia ne dydis, o ryžtinga ir nuosekli politika, orientuojanti valstybę į technologinį progresą tiek švietimo, tiek investicijų srityse.

Šiandien Estija gali džiaugtis ne tik legendine „Skype“ sėkme, kuri sudrebino daugelio žmonių vaizduotę, kai už šį startuolį „Microsoft“ sumokėjo 8,5 milijardus dolerių, o startuolio kūrėjai gautą pelną reinvestavo į savo gimtąją šalį; bet ir dar trimis bendrovėmis, kurios pasiekė didesnę nei 1 milijardo JAV dolerių vertę, kitaip tariant, tapo vienaragiais: „Playtech“ (žaidimų industrija), „TransferWise“ (pinigų pervedimai) ir „Taxify“ (pavėžėjimo paslaugos).

Beje, „Taxify“ įkūrėjui ir generaliniam direktoriui Markusui Villigui – vos 24-eri. Jo amžius visai nestebina užsienio ekspertų. Anot jų, jei valstybėje jau pirmoje klasėje mokomasi programavimo pagrindų, tik laiko klausimas, kada joje užsiveis vienaragių.

Panašūs straipsniai: