Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Kultūra

Dovydas Pancerovas: „Mane labiausiai domina šių dienų politinė Lietuva“

Kai kūrybinė idėja virsta sumanymu, užvaldančiu kone visas mintis, metas priimti rimtų sprendimų. Būtent taip ir padarė žurnalistas Dovydas Pancerovas, nutaręs atsisveikinti su tiriamąja žurnalistika ir visą savo kūrybinę energiją nukreipti grožinei literatūrai kurti. Dovydas tapo tiriamosios žurnalistikos žvaigžde, su kolege Birute Davidonyte išleido porą visą šalį sudrebinusių bestselerių, o dabar išeina rašyti romano.

Dovydai, kas nulėmė Tavo apsisprendimą atsisveikinti su žurnalistika ir tapti rašytoju?

Apie pasitraukimą iš aktyvios žurnalistikos galvojau seniai. Turiu keletą literatūrinių sumanymų, vienas jų jau pribrendęs rašyti. Galima sakyti, laukiau tinkamos progos, nes, norint viską mesti ir imtis kūrybos, reikalingos santaupos, planas, galop net tokios smulkmenos kaip vieta, kur galėtum rašyti. Dabar viskas susidėliojo, ir išėjau.

Knyga „Pranešėjas ir Prezidentas“ Lietuvoje muša pardavimo rekordus. Kodėl nusprendei, kad nėra tikslinga tęsti šią temą ir išleisti dar keletą knygų?

Turiu keletą man pačiam įdomių idėjų žurnalistinių tyrimų knygoms. Norėčiau savo profesinį gyvenimą padalyti į du kūrybinius ciklus, kurie keistų vienas kitą pamečiui: grožinė literatūra ir negrožinė.

Jei vis dėlto kada nors nutartum tęsti šią temą, kokie įvykiai Tave domintų labiausiai?

Nenoriu kalbėti apie konkrečias temas ir istorijas, todėl atsakysiu apibendrintai: mane labiausiai domina šių dienų politinė Lietuva. Žodį politinė vartoju plačiąja prasme, kalbu ne tiek apie partijas ar politikus, kiek apie mūsų valstybėje vykstančius procesus. Mane domina procesai. Kas nors pasakytų, kad tai skamba biurokratiškai, bet juk politiniai procesai visuomet susiję su tam tikromis asmenybėmis, tam tikrais interesais, įtaka, poveikiu ir tam tikrais padariniais visų mūsų bendram gyvenimui. Kai politiniame lauke užčiuopi tokią temą, dažnai ji būna verta išnagrinėti ir įamžinti knygoje.

Panašūs straipsniai: