Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

Diktatūros demokratijoms ruošia dirbtinio intelekto trolių cunamį

2024-ieji į istoriją įeis kaip vieni svarbiausių rinkimų metų šiame šimtmetyje, mat rinkimai vyks ne tik Lietuvoje ir Europos Sąjungos šalyse (bus renkami Europos Parlamento nariai), bet ir JAV, Jungtinėje Karalystėje, taip pat Ukrainoje, Taivane, Indijoje, Meksikoje. Akivaizdu, kad šešėliniuose skaitmeninio pasaulio kampeliuose trolių fabrikai jau ruošiasi skleisti melagienas ir kelti chaosą, kad kuo stipriau smogtų Vakarų demokratijoms, jas skaldytų ir padėtų stiprėti radikalioms jėgoms.

Anot „The New York Times“, JAV Slaptoji tarnyba praėjusių metų gruodžio viduryje paskelbė raportą, kuriame teigia, kad rusų žvalgybos aktyviai ruošiasi daryti įtaką JAV prezidento rinkimams. Tikėtina, kad jų tikslas – į prezidentus iškelti Donaldą Trumpą, kuriam pareikštas net 91 kaltinimas. Taip jos siekia destabilizuoti JAV ir potencialiai priversti jas pasitraukti iš NATO. Tame pačiame raporte skelbiama ir tai, kad, kaip ir rusų žvalgybos, šįkart JAV – ir ne tik JAV – rinkimus paveikti norės ir Kinija. Šios šalies žvalgyba nuo pat 2022-ųjų aktyviai eksperimentuoja su dirbtiniu intelektu ir jį naudoja tam, kad smogtų tiek Vakarams, tiek Taivanui.

Pasak „Forbes“, baisiausia, kad, kitaip nei anksčiau, dirbtinis intelektas leidžia itin paprastai generuoti šimtus tūkstančių skirtingų komentarų su melagienomis (taisyklinga anglų kalba ir suasmenintai pagal auditoriją, į kurią taikomasi), generuoti suklastotas nuotraukas, net kurti įtikinamai atrodančius vaizdo įrašus. Šiame kontekste verta prisiminti, kokį šoką akcijų rinkai sukėlė suklastotas vaizdo įrašas su neva greta Pentagonu įvykusiu sprogimu. Dar vienas dirbtinio intelekto pranašumas priešiškoms tarnyboms yra tas, kad reikia išlaikyti mažesnes trolių armijas, nes tūkstančius trolių galima pakeisti šimtais profesionalių programuotojų ir strategijų kūrėjų. Visa tai iki šiol matytas trolių skleidžiamas įtaigas pakylės į naują, daug pavojingesnį, lygį.

Panašūs straipsniai: