Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Visuomenė

Demokratijos gynėjų lygoje – ir JAV su Angelina Jolie, ir Mindaugas, ir net Estija

Karas yra pats baisiausias reiškinys žmonijos istorijoje; jo metu atsiskleidžia siaubingiausios agresorių savybės. Tačiau kartu iškyla ir besiginančios tautos didybė, taip pat asmenybės, kurios įvairiais būdais stengiasi padėti užpultiesiems, net stoja ginti jų laisvės, Ukrainos žmonių teisės gyventi ir kurti savo valstybę.

Būtent apie tokius lyderius ir rašome šiame straipsnyje. Stengiamės kuo daugiau jų pastebėti ir išaukštinti. Tą darome sąmoningai, nes jei yra prikurta šimtai filmų apie superdidvyrius, tai kaip galime neįvertinti įspūdingos lyderystės, kurią stebėjome atsiveriant mums prieš akis, realioje tikrovėje? Ji išties verta pagarbos; ir ne vieno, o daugybės straipsnių.   

Savanoriai, stoję ginti demokratijos

Didvyriška ant kortos statyti gyvastį dėl savo šalies ir išeiti jos ginti; bet daryti tą patį dėl svetimos valstybės ir demokratijos idėjos iš pasiaukojimo ir nuoširdaus noro padėti yra herojiška. Tūkstančiai savanorių iš skirtingų pasaulio šalių išvyko ginklu kovoti už Ukrainos laisvę, kai praėjus kelioms dienoms nuo karo pradžios Volodymyras Zelenskis kreipėsi į pasaulį ir pakvietė prisijungti visus, turinčius karinės patirties.

Į kvietimą buvo atsakyta masiškai – kovoti išvyko dešimtys tūkstančių karių iš įvairiausių pasaulio valstybių – nuo buvusių JAV specialiųjų pajėgų karių iki Prancūzijos Svetimšalių legione tarnavusių japonų.

Kai kuriems jau teko paaukoti gyvybę. Birželio pradžioje Ukraina pranešė apie keturių užsienio karių žūtį. Trys iš žuvusiųjų buvo atvykę iš Europos Sąjungos valstybių.

„Norime prisiminti ir pagerbti savo kritusius brolius, kurie atvyko į Ukrainą ir prisijungė prie drąsiausių iš drąsiausiųjų, kovojo petys petin su Ukrainos gynėjais“, – oficialiame pranešime skelbė Tarptautinis Ukrainos gynėjų legionas.

Į Ukrainą kovoti išvyko ir lietuviai. Vienas jų – 24-erių metų kaunietis Mindaugas, išvažiavęs kartu su kitais buvusiais Lietuvos kariuomenės kariais. Mindaugas turi taktinių medicinos, ginklo valdymo žinių, kurias sutiko perduoti kovai mobilizuotiems užsieniečiams. Apsisprendė jis jau antrąją karo dieną vadovaudamasis paprastu požiūriu: jei Ukraina kris, po jos bus mūsų eilė.

Panašūs straipsniai: