Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

Demokratija, kurios esame verti. II

Kartais pora nuotraukų pasako daugiau nei tūkstančiai žodžių. Vienoje jų matome Lietuvos sostinėje vykusias eitynes, kuriose dalyvavo daugybė jaunų žmonių ir kurios buvo skirtos protestuotojams JAV palaikyti. Kaip teigė šias eitynes suorganizavę aktyvistai, jie tikisi, kad jų žinutė bus išgirsta ir Amerikoje.
Kitoje nuotraukoje matome keletą prie Vyriausybės Vilniuje protestuojančių piliečių, tarp kurių yra ir politikų, reprezentuojančių Sąjūdį prieš Astravo AE. Šio protesto tikslas buvo sutrukdyti Vyriausybei pasirašyti susitarimą su Estija ir Latvija, kuris galėjo atverti kelius Astravo AE elektros prekybai, o tai sudarytų sąlygas Astravo AE pastatyti dar tris „Rosatom“ atominius reaktorius.
Tikrai nenorime teigti, kad jaunimą suvienijusi akcija, nukreipta prieš rasizmą, buvo nereikalinga. Tiesiog manytume, kad kažkas labai negerai su Lietuvos informacine erdve ir visuomenės vertybėmis, nes štai Vilniuje jaunimas organizuoja protestuotojų JAV palaikymo akcijas, tikėdamasis, kad bus pastebėtas Amerikoje, o prieš Kremliaus atominį monstrą, keliantį grėsmę Lietuvos valstybės išlikimui, protestuoja vienetai ir jokių palaikymo akcijų jaunimas net nesiruošia organizuoti.

Panašūs straipsniai: