Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Ekonomika

Danas Strömbergas: „Šiandien Lietuva turi puikias galimybes realizuoti ekonomikos spurtą“

Ar Lietuva, pasinaudodama 4-ąja pramonės revoliucija ir 5G interneto eros pradžia, gali sukurti ekonominį potencialą, kuris leistų valstybei sustiprėti ir smarkiai išaugintų visuomenės gerovę? Į šį klausimą pabandėme atsakyti ir patys, tačiau objektyvumo dėlei buvo įdomu išgirsti ir nuomonę iš šalies, todėl pakalbinome bendrovės „Telia“ vadovą Daną Strömbergą, nes jis ne tik darbuojasi telekomunikacijų srityje, labiausiai susijusioje su 5G ryšio plėtra, todėl žino, ko galima tikėtis iš šios technologijos plėtros, bet ir neblogai pažįsta Lietuvą, todėl gali gana objektyviai įvertinti mūsų galimybes tapti galinga 5G interneto eros valstybe.

Gerbiamas Danai, kaip manote, kokie svarbiausi veiksniai artimiausią dešimt-metį lems spartesnį ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos valstybių augimą ir kiek įtakos tam turės spartesnis skaitmeninimas?

Be jokios abejonės, yra nemažai veiksnių, kurie gali sudaryti papildomų ekonomikos augimo sąlygų, tačiau šiandien bene svarbiausias jų yra modernių technologijų diegimas ir pastangos šioje srityje demonstruoti lyderystę, kuri gali transformuotis į naujus verslus ir papildomą ekonominį potencialą. Šiame kontekste paminėčiau ekonomikos skaitmeninimą – tai vienas esminių veiksnių ir jis nulems tiek Lietuvos, tiek viso regiono sėkmę per ateinančius dešimtmečius. Juk esame kelio link visiškai skaitmeninės visuomenės, vyriausybės ir verslo lūžio taške. Tai darys milžinišką įtaką visiems, nes keis tai, kaip bendraujame, kaip naudojamės viešosiomis paslaugomis ir net kaip mokame mokesčius. Tad šiuo atveju svarbiausias klausimas yra šis: ką Lietuva, kaip šalis, daro, kad pasiruoštų pokyčiams, ir ką turėtų daryti, kad gerai pasiruoštų naujoms realijoms?

Panašūs straipsniai: