Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

COVID-19 pandemijos krizė virto demokratijos ir virsta ekonomikos krize

Šiandien neturime bent kiek aiškesnės vizijos, kaip bus stengiamasi stiprinti Lietuvos ekonomikos augimo potencialą kapstantis iš milžiniško masto ekonominės krizės, kurią sukėlė COVID-19 pandemija. Taip pat nėra atsakymų į klausimą, kaip bus stengiamasi, kad krizė nenušluotų smulkiojo ir vidutinio verslo bei dar labiau nesustiprintų galingiausių verslo grupių, tokių kaip „Agrokoncernas“, dominavimo. Tuo nereikėtų stebėtis, nes nėra ir bent kiek aiškesnės vizijos, kaip turime pasiruošti, kokius sprendimus turime priimti, kad galėtume nutraukti karantiną ir atnaujinti ekonomikos funkcionavimą, kad būtume pasirengę veikti tebesitęsiančios pandemijos sąlygomis, laiku identifikuoti naujus židinius, juos lokalizuoti ir neleisti jiems plėstis, nes tai ir vėl verstų stabdyti ekonomiką bei didinti krizės mastą.

Ir nors akivaizdu, kad, stengiantis išvengti milžiniškų nuostolių Lietuvos visuomenei, verslui ir valstybei, būtina kuo greičiau ir kokybiškiau šiam procesui pasiruošti, bent kol kas neatrodo, kad valdžia labai stengtųsi kurti ekonomikos gaivinimo, smulkiojo bei vidutinio verslo pozicijų išsaugojimo ir ekonomikos skatinimo karantinui pasibaigus vizijas.

Bet ar turėtume stebėtis, jei mūsų valdžia visur vėluoja? Užuot pademonstravusi atsakingumą, tiek kalbant apie pasirengimą veikti pandemijai pasibaigus, tiek kitais atvejais, pavyzdžiui, koronaviruso testų atveju, kai visas pasaulis teigė, kad reikia testuoti kuo daugiau žmonių, o mūsų Aurelijus Veryga elgėsi priešingai – tarsi kokiame oligarchistane stengėsi nuslėpti nuo visuomenės realią situaciją ir pagražinti karbauskistano įvaizdį. Manytume, kad jis gali nesunkiai tai daryti, nes kritinė žiniasklaidos galia yra daug mažesnė nei A. Verygai ir visai valdžiai suteikiamo eterio naujienų portaluose bei televizijose laikas. Tad kad ir kaip prastai valdžia tvarkosi, televizijose ir naujienų portaluose vis tiek mirga A. Veryga. Lietuvos žmonės kenčia, o vienintelio žiniasklaidos į eterį iškišamo rūpintojėlio A. Verygos reitingai kyla. Taigi, pandemijos krizę oligarchinė valdžia puikiausiai išnaudojo savireklamai ir pozicijoms prieš rinkimus stiprinti bei opozicijai trolinti.

Panašūs straipsniai: