Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

COVID-19 pandemijos fone laimi R. Karbauskis, Astravo AE, troliai ir R. Šimašius

Be jokios abejonės, daugeliui Lietuvos žmonių ir verslų COVID-19 pandemija tapo tikra tragedija. Tačiau ne visiems. Vieni dėl šios pandemijos sukuriamos dėmesio bangos gali tarsi ant banglenčių nulėkti link Seimo rinkimų, o kitos jėgos, ypač tamsiosios, – baigti dėliotis savo darbelius.

Visų pirma omenyje turime oligarchines grupes. Mūsų redakcijos šaltinių duomenis, pastaruoju metu jos ir toliau gana sėkmingai kolekcionuoja Dalios Grybauskaitės prezidentavimo laikais prarastas savo galias. Tačiau neužmirškime ir Kremliaus, su kuriuo sietina trolių ir verslo grupių įtaka pastaruoju metu Lietuvoje skleidžiasi ne ką prasčiau nei COVID-19. Skirtumas tik tas, kad nors Lietuvos valdžia ir atsakingos institucijos deklaruoja principingą kovą su šia įtaka, kažkodėl ta kova naujojo koronaviruso fone, mūsų nuomone, visiškai išsisėmė. Tarsi visus kovotojus būtų pakirtęs virusas ar būtų laukiama, kol pasibaigs karantinas, nes jis kažkodėl vertinamas kaip savotiškas nekovojimo su Vladimiro Putino „chebra“ metas.

O jei reikėtų įvardyti didžiausią blogį, kuris išlošia iš COVID-19 pandemijos, tai būtų tas pats Kremlius ir jo geopolitinis bei teroristinis Astravo atominės elektrinės (AE) projektas. Naujojo koronaviruso fone „Rosatom“ reaktoriai Lietuvos pasienyje, galima sakyti, yra visiškai ištrinti iš Lietuvos informacinės erdvės. Tai ir vėl siejame su puikiai veikiančiu Rusijai palankių oligarchinių ir politinių jėgų tinklu, kuris Lietuvos žiniasklaidą paverčia lengvai valdomu propagandiniu žaisliuku, nukreipiančiu visuomenės dėmesį nuo Astravo monstro. Nors būtent šiandien, kai Lietuvos piliečiai suvokė, ką reiškia išorės grėsmės, būtų pats metas susivienyti prieš šį V. Putino projektą. Tačiau, atsižvelgiant į kapitalo grupių ir, mūsų nuomone, Kremliaus atžvilgiu draugiškai nusiteikusios valdžios įtaką žiniasklaidai, tikėtis pažadinti Lietuvos piliečius beveik neįmanoma. Ir nors mes ir toliau stengsimės tai daryti, pasipriešinimas pavojingiausiam Lietuvos valstybei projektui bent kol kas pasmerktas būti pavienių optimistų patriotų ir su branduoline energetika iš tiesų kovojančių pavienių žaliųjų entuziastų reikalu. Tad blogis COVID-19 pandemijos ir kovos su Kremliaus mafija karantino sąlygomis tik stiprės. Kaip ir dalis politinių jėgų, kurioms pandemija tapo puikia proga sustiprinti pozicijas prieš Seimo rinkimus.

Panašūs straipsniai: