Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Laisvalaikis

COVID-19 pakeis Holivudo filmų industriją – bučiuotis bus galima tik kraštutiniais atvejais

Pamirškite seilėtus bučinius didžiuosiuose kino ekranuose, pamirškite ir artimas prakaituotas kovos scenas, kai prie žemės priremtam blogiukui užlaužiama ranka, o į ausį kuždama: „Kas dabar bosas?“ Nuo šiol laukia tik filmai apie gydytojus ir vėžliukus nindzes, nes tiek vieni, tiek kiti dėvi kaukes. Ir, žinoma, siaubo filmai, kuriuose vaidina keturi aktoriai. Toks įspūdis susidaro susipažinus su naujaisiais Holivudo protokolais.

Kiek aprimus pasaulį sustabdžiusiai pandemijai, Holivudas pagaliau grįžo į darbą – jau nuo birželio 12-osios filmavimo aikštelėse vėl verda veiksmas. Tiesa, kitoks nei seniau. Holivudo prodiuserių ir montuotojų profesinių sąjungų parengtoje ataskaitoje pavadinimu „The Safe Way Forward“ išdėstyta naujoji tvarka ir rekomendacijos, kuriomis vadovautis privalės visi filmų ir televizijos laidų kūrėjai. Šiais protokolais siekiama užtikrinti, kad Holivudui sugrįžus į darbą būtų kuo mažesnė tikimybė plisti naujajam koronavirusui.

„Los Angeles Times“ rašo, kad ataskaita jau buvo perduota Kalifornijos ir Niujorko gubernatoriams, uždegusiems žalią šviesą muzikos, filmų ir televizijos prodiuseriams. Panašios rekomendacijos buvo išsiųstos ir prodiuserių gildijai Indijoje – Bolivudo taip pat laukia permainos. Įdomiausius filmavimo užkulisių pokyčius detaliau apžvelgė žurnalas „Quartz“.

Mažiau bučkių ir kautynių, jokių gyvų auditorijų

Intymios kovos ar sekso scenos didina viruso sklaidos tikimybę, todėl tais atvejais, kai išlaikyti saugų atstumą neįmanoma, reikia stengtis, kad artumo būtų kuo mažiau ir jis truktų kuo trumpiau. Patariama arba visai ištrinti tokias scenas iš filmų scenarijų, arba pakeisti jas skaitmeniniais efektais. Taigi, bučinių ir muštynių, jau tapusių Holivudo skiriamuoju bruožu, nuo šiol regėsime daug mažiau arba jie bus netikri.

Tokius filmus kaip „Keršytojai“ ir „Juodoji pantera“ sukūrusios studijos „Pinewood Atlanta Studios“ vadovas Frankas Pattersonas, dar net nespėjęs grįžti į darbą, 1 mln. JAV dolerių jau spėjo išleisti darbuotojų mokymams, rankų plovimo stotelėms ir kitoms saugumo priemonėms, mat nutarė, kad jo studija turi tapti saugiausia vieta pasaulyje filmams kurti.

Seniau būdavo įprasta filmuoti įvairias laidas su gyva auditorija, galinčia stebėti filmavimą ir jame dalyvauti, o dabar to daryti nerekomenduojama. Protokoluose gyvų auditorijų siūloma vengti, išskyrus išimtinius atvejus, kai žiūrovai laikosi saugaus atstumo, dėvi kaukes, kai patikrinama jų temperatūra. Na, o auditorijos juoką, įprastai nuskambantį po taiklesnės ar šmaikštesnės laidos vedėjo replikos, siūloma keisti surogatu – įrašu.

Pasak „Quartz“, pokalbių laidos dėl šių pokyčių nukentėti neturėtų – daugybė jų jau testavo filmavimą be gyvos auditorijos dar prieš prasidedant pandemijai, kitiems sėkmingai pavyko realizuoti laidos idėjas pasitelkus tokias platformas kaip „Zoom“, „FaceTime“ ar „Skype“.

Panašūs straipsniai: