Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

Ar SARS-CoV-2 sukūrė ir į laisvę paleido Rusija?

COVID-19 pandemijos sukelta krizė išsiskiria ir sąmokslo teorijų gausa. Šiandien jos užliejusios pasaulį, visų pirma dėl Rusijos ir jos trolių įtakos. Troliai ne tik pačios Rusijos erdvėje kuria ir skleidžia legendas, esą naująjį koronavirusą sukūrė Vakarų kapitalistai, kad vėliau galėtų pigiai supirkti visą pasaulį ir sužlugdyti Rusiją, bet ir visas šias legendas per savo įtakos tinklą eksportuoja į Vakarų informacinę ir ypač socialinių tinklų erdvę – aktyviai veikiančių trolių armija su džiaugsmu jas skleidžia. Tačiau daugelyje sąmokslo teorijų rasti logišką teorijų pagrindimą neįmanoma.

Pavyzdžiui, kaip Prancūzijai gali būti naudinga ne tik sukurti, bet ir paleisti koronavirusą į laisvę? Kokią ekonominę, politinę ar geopolitinę naudą iš to gali gauti ši valstybė? Akivaizdu, kad jokios. Jei suvokiame šiuo metu vykstančius procesus, matome, kad COVID-19 sukelta pandemija tampa puikia galimybe nedemokratiškiems lyderiams, kurių dauguma palankiai žiūri į Rusiją, stiprinti savo pozicijas: dominuoti informacinėje erdvėje, apriboti demokratiją ir silpninti opoziciją. Tai vyksta ir informacinėje erdvėje – nepriklausoma žiniasklaida patiria milžinišką ekonominį spaudimą, o ta, kuri veikia Rusijos naudai, per verslo grupes gauna nemenkų finansinių injekcijų.

Šiandien, kai Rusija yra pasitelkusi visus resursus, kad pasinaudotų COVID-19 pandemija demokratiniam pasauliui dar labiau užvaldyti, kyla milžiniškas pavojus, kad ES, taigi ir Lietuvoje, dar labiau sustiprės jėgos, kurios visuomenę valdys ir naudosis valstybių potencialu, o ne visuomenei tarnaus ir didins valstybių potencialą. Todėl būtina iš visų jėgų priešintis Rusijos invazijai COVID-19 pandemijos fone.

Panaši situacija ir su ekonomika bei verslu: Rusijos atžvilgiu draugiškai nusiteikusi valdžia pandemiją gali išnaudoti tam, kad mokesčių mokėtojų ir Europos Sąjungos (ES) lėšomis finansuotų tuos verslus, kurie lojalūs Rusijai. Taigi, pandemija gali labai sustiprinti visą Rusijos ir jos bičiulių įtakos tinklą bei smogti demokratijos jėgoms ar gal net jas išnaikinti. O tai būtų labai naudinga Vladimirui Putinui.

Panašūs straipsniai: