Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

Ar padėsime Ukrainai apginti Lietuvą?

Gerbiami žurnalo VALSTYBĖ skaitytojai, labai džiaugiuosi, kad turime galimybę išleisti šį metinį mūsų žurnalo numerį ir jame ne tik pagerbti Ukrainos didvyrius, bet ir įvardyti didžiausius iššūkius, kuriuos įveikę galėsime užtikrinti saugią Ukrainos ir Lietuvos valstybių bei žmonių ateitį. Kaip pabrėžiame šio numerio „Aktualijų“ skiltyje, šiandien Ukrainos žmonės savo gyvybių kaina gina ne tik savo valstybę, bet ir mus Lietuvoje. Būtent dėl jų heroizmo šiandien Lietuva tapo daug saugesnė. Tai privalome vertinti ir branginti. Kaip ir suvokti savo asmeninę atsakomybę – neleisti, kad tai taptų laikina.

O tai vis dar yra realu, nes, kaip rašėme žurnale iš karto po 2014-aisiais Rusijos įvykdytos Krymo okupacijos, būtent šį, trečiąjį, šio amžiaus dešimtmetį Europos gali laukti net du karai su Rusija. Antrasis, kaip prognozavome, gali būti dar didesnis. Apie tai rašome ir šiame numeryje, „Globalių tendencijų“ skiltyje, – teigiame, kad šiuo metu vykstančio karo išvengti buvo beveik neįmanoma, tačiau dar vieno karo išvengti vis dar galime. Bet tai nebus atsitiktinumas, tai gali būti tik nuoseklios politikos stiprinant demokratijas ir kuriant aplinką, kurioje Vladimirui Putinui karas būtų nenaudingas, rezultatas. Tad svarbiausias klausimas yra toks: ar šis šiandien didžiausias iššūkis kam nors Lietuvoje rūpi?

Apsižvalgykime: jei ne žiniasklaidos dėmesys Rusijos karui Ukrainoje ir pavienių Lietuvos lyderių pastangos padėti Ukrainai ir jos žmonėms, už kurias juos įtraukėme į Lietuvos metų žmonių sąrašą, galėtume konstatuoti, kad Lietuvos informacinė erdvė tiesiog sprogsta nuo informacinio triukšmo, tuštybės ir Rusijai naudingos įtakos. Tokioje informacinėje ir vertybinėje aplinkoje neįmanoma kurti saugios ateities nei sau, nei Europai. Juk tokioje aplinkoje didelei daliai visuomenės visa tai net nerūpi arba rūpi daug mažiau nei noras patogiai gyventi.

Panašūs straipsniai: