Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Kultūra

Ar kada nors Holivudas sukurs filmą ir apie Lietuvos žurnalistus?

Skeptiškai vertinau Holivudo ketinimus ekranizuoti mūsų gyvenimą, – atvirauja žurnalistė Sacha Pfeiffer, kurią garsiajame ode žurnalistikai vadinamame filme „Sensacija“ įkūnijo aktorė Rachel McAdams. – Mes labai daug kalbame telefonu, labai ilgai internete ieškome informacijos, kruopščiai peržiūrinėjame teismų dokumentus. Sėkmės visa tai paverčiant įdomiu reginiu!“

Tačiau išvydusi jos ir kolegų darbo įkvėptą filmą, savo žodžius S. Pfeiffer greičiausiai atsiėmė – ne tik „Sensacija“, bet ir gausybė kitų apie žurnalistų darbą pasakojančių Holivude sužibėjusių filmų iliustruoja, kad žurnalistika, bent jau demokratinėse JAV, yra vis dar patraukli, įdomi ir labai svarbi, o sarginio šuns vaidmenį atliekantys, visuomenės interesą ginantys ir į rizikingas bei keblias situacijas dažnai įsiveliantys reporteriai gali tapti ne ką prastesniais kino herojais nei Holivudo nučiūčiuoti slaptieji agentai, šnipai ar samdomi žudikai.

#MeToo pakursčiusios žurnalistės taps filmo herojėmis

Ar žinojote, kad apie Holivudo magnatui Harvey Weinsteinui sparnelius apkarpiusias ir judėjimą #MeToo užkūrusias žurnalistes bus kuriamas filmas? Kaip rašo „Variety“, jeigu ne „The New York Times“ ir „The New Yorker“ redakcijų darbas, su rimtais kaltinimais susidūręs ir iš Holivudo išspirtas garsusis kino magnatas greičiausiai ir toliau šmėžuotų vakarėliuose bei filmų premjerose. Jeigu žiniasklaida į šį reikalą būtų spjovusi, nežinotume ir kitų garsių, su seksualiniu priekabiavimu šiandien siejamų vardų, kurie atsiskleidė po skandalą užkūrusios H. Weinsteino istorijos. Charlie Rose’as, Mattas Laueras, Brettas Ratneris ir Kevinas Spacey yra tik kelios su nemaloniais kaltinimais susidūrusios žvaigždės, kurias, įkvėpti kolegų darbo, demaskavo kitoms žiniasklaidos priemonėms dirbantys žurnalistai. O ką jau kalbėti apie visuomenę keistis, diskutuoti ir kalbėtis tebeverčiantį judėjimą #MeToo, kurio banga nuvilnijo per visą Vakarų pasaulį?

Nenuostabu, kad ši istorija įkvėpė „Annapurna Pictures“ ir „Plan B Entertainment“ (pastarosios vienas partnerių yra aktorius Bradas Pittas) ekranizuoti „The New York Times“ žurnalisčių Jodi Kantor ir Megan Twohey tyrimą, pernai rudenį parklupdžiusį, regis, neliečiamu žmogumi iki tol laikytą H. Weinsteiną. Nors naujiena apie būsimą filmą dar šviežia ir konkretesnės informacijos apie jį kol kas mažai, žiniasklaidoje teigiama, kad filmas primins garsiąją „Sensaciją“ ir akcentuos ne H. Weinsteino asmenybę, bet žurnalistinę kelionę, atvedusią prie šiandien visiems žinomos pabaigos.

Panašūs straipsniai: