Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

Amerika mūsų, o mes – rusų (V. Putino)?

Liepos 4-ąją, likus mažiau nei mėnesiui iki Baltarusijos žmonių sukilimo prieš marionetinį Kremliaus režimą, Lietuva taip pat nusidažė vėliavomis, bet ne Baltarusijos ir ne Lietuvos, o JAV. Tikriausiai pirmą kartą istorijoje Lietuvoje buvo pademonstruota vizualiai labai įspūdinga meilė mūsų sąjungininkams. Ir jie jos iš tiesų verti, nes būtent JAV dominavimas yra atsvara Rusijos ir Kinijos galiai Rytuose.

Tačiau stebint šį beprecedentį meilės proveržį nereikia pro akis praleisti stiprėjančios su Rusija verslo ryšiais susijusių jėgų galios tiek versle, tiek politikoje, tiek žiniasklaidoje, mat tai kelia nerimą. Be to, pasigendame JAV dėmesio šiems pavojingiems procesams.

Kaip rašome šiame numeryje, būtent vidinis Lietuvos užvaldymas gali sukurti prielaidas demokratijos erozijai, o ši gali transformuotis į Lietuvos, kaip valstybės, vidinį ir geopolitinį pažeidžiamumą. Tai verčia teigti, kad JAV vėliavų masiškumas Lietuvos sostinėje labai džiugina, tik būtų gerai, jei tai būtų susiję vien su noru pademonstruoti JAV bičiuliams ar dabartinei Donaldo Trumpo administracijai, kad Lietuva yra ypač lojali sąjungininkė, o ne su tuo, kad šiemet į JAV verslą Lietuvoje vienijančią asociaciją „American Chamber of Commerce in Lithuania“ buvo priimta ir bendrovė „Avia Solutions Group“, kurios savininkas Gediminas Žiemelis, mūsų manymu, išsiskiria palankumu Rusijos ir Kinijos režimams. Neabejojame, kad jis gali pats ar per savo bendrovę džiaugsmingai ir dosniai remti meilės Amerikai paradą bei kitus ne tokius džiuginančius projektus.

Panašūs straipsniai: