Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Nacionaliniai interesai

Agnė Bilotaitė: „Man svarbu būti naudingai savo valstybei“

REUTERS scanpix /Janis Laizans nuotr.

Politikė Agnė Bilotaitė – išskirtinė asmenybė, tad ją būtų galima kalbinti įvairiomis temomis, ne tik susijusiomis su šiuo metu einamomis vidaus reikalų ministro pareigomis. Tačiau nusprendę ją pakalbinti metiniam žurnalo VALSTYBĖ numeriui turėjome vienintelį tikslą – atsakyti į klausimą, iš kur politikė semiasi dvasinių jėgų.

Juk jų reikėjo labai daug, stabdant cinišką, galima sakyti, net antihumanišką, Rytų diktatūrų sukonstruotą invaziją ir nepasiduodant troliškam informaciniam spaudimui. Visų šių įtampų apsuptyje ji sugebėjo išlaikyti rimtį, vykdyti nuoseklią bei solidžią politiką ir demonstruoti visuomenę drąsinančią bei įkvepiančią politinę lyderystę.

Gerbiama Agne, Jums, kaip politikei, šiemet teko vienas sunkiausių išbandymų nuo Nepriklausomybės atgavimo laikų – būtent Jums teko pareiga sustabdyti antihumanišką hibridinę invaziją, Rytų diktatūroms nusprendus panaudoti gyvus žmones – tiek moteris, tiek vaikus – kaip invazijos į Europos Sąjungos valstybes įrankius.

Manau, kad sunkus išbandymas teko ne tik man, bet ir visai mūsų valstybei. Per tuos tris dešimtmečius, nuo 1991-ųjų, mes nė karto nepatyrėme tokio ciniško išpuolio. Pasitaikė ne vienas sunkmetis, būta ekonominių, energetinių blokadų, informacinių atakų, bet tai, ką dabar patiriame, yra naujas karo veidas. Kariaujama be jokių taisyklių ir ribų. Šio karo dirigentas visiškai neprognozuojamas, iš jo gali tikėtis bet kokio scenarijaus. Žinoma, šiame kontekste visą laiką turime būti pasiruošę bet kam.

Panašūs straipsniai: