Bent vienas iš valdžios „šiknių“ dėl koronaviruso turėtų atsistatydinti

Užvakar komentare iškėliau versiją, kad oligarchinė karbauskinė valdžia sąmoningai nesiima griežtų priemonių, kad stabdytų COVID-19 plėtrą Lietuvoje, nes jei prasidės pandemija, tai turės teigiamos įtakos oligarchinių ir populistinių jėgų pasirodymui artėjančiuose Seimo rinkimuose, nes panika yra geriausias stimuliatorius radikalizmui bei tvirtos oligarchinės rankos ilgesiui sklisti. Tad paraginome baigti modeliuoti rinkimus ir imtis rimtai kovoti su žmones žudančia pandemija. Ir pabrėžėme, kad „šikniai“ valdžioje yra demaskuoti, tad suvaidinti, kad pandemija – ne valdžios sąmoningo veikimo ar nusikalstamo neveikimo rezultatas, jau nebepavyks.
Ir štai praėjo dvi paros. Per jas sužinojome apie dar du užsikrėtimo COVID-19 atvejus Kaune, o šiandien – ir apie tai, kad, demaskavus oligarchinį pandeminį scenarijų, valdžia jau ėmėsi ypač ryžtingų priemonių.
Tačiau ar šiandien to užtenka? Ar tikrai niekas neturėtų atsakyti už tai, kad, mano nuomone, mes neišvengiamai susidursime su daug galingesne pandemija, nei būtų buvusi, jei būtume reagavę ryžtingai ir laiku?
Žinoma, galima teigti, kad valdžia niekuo dėta, nes du nauji užsikrėtimo atvejai Kaune susiję su atsipūtusiais poilsiautojais, kurie vyko slidinėti į patį Europos COVID-19 pandemijos epicentrą – Šiaurės Italiją. Dėl to juos interneto komentuotojai jau nulinčiavo ir pasmerkė visų įmanomų formų šio ir pomirtinio gyvenimo kančioms. Bet ar iš tiesų galima juos taip smerkti? Nejau jie buvo dar labiau atsipūtę už Lietuvos ir Kauno valdžią, kuri leido vykti „Eurolygos“ rungtynėms ir į jas atvykti sirgaliams iš tos pačios Italijos? Tad jei linčiuojame kauniečius slidininkus, kaip bus su Seimo raudonuoju kardinolu Ramūnu Karbauskiu (raudonasis, nes manau, kad jam labai patinka Maskvos stilius), iš jo įtakos neišsivaduojančiu Sauliumi Skverneliu, nuo visų priklausančiu Aurelijumi Veryga ir dar vienu raudonuoju (ir vėl kalbant apie istorinį, vertybinį bei veikimo stilių) Kauno miesto meru Visvaldu Matijošaičiu? Jie privalėjo neleisti žiūrovams rinktis į „Žalgirio“ areną, pasklidus žiniai apie pandemijos plėtrą Europoje, ypač kai buvo žinoma, kad į rungtynes atvažiuos sirgalių iš Italijos.
Tik nereikia verkšlenti, kad puolu Jūsų mylimus su Kremliumi verslo ryšiais susijusius oligarchus ir jų bičiulius (čia skirta troliams), kurie padeda jiems ir visokiems uspaskichams laimėti rinkimus. Juk ir Vilniaus miesto meras nepasirodė geriau. Štai karbauskinė valdžia gali norėti padėti pandemijai sklisti, nes tai gali padėti rinkimus laimėti naujiems oligarchiniams bei populistiniams dariniams, o kodėl Remigijus Šimašius leido vykti Kaziuko mugei? Juk šis renginys toks pats šaunus, kaip ir „Žalgirio“ rungtynės, bet ne mažiau pavojingas mirtinos pandemijos atveju. Atsakyti į šį klausimą logiškai neįmanoma.
Tad ir norisi paklausti: jei per artimiausias dvi savaites paaiškės, kad turime ne pavienius, o dešimtis užsikrėtimo atvejų, vadinasi, turime pandemijos proveržį, ar šioje šalyje kas nors atsakys už taip ilgai stebėtą atsipūtimą? Ar piliečiai, beje, susivieniję su Kremliaus ir oligarchiniais troliais, bandančiais nukreipti dėmesį nuo oligarchų valdžioje atsakomybės, ir toliau reikalaus tik tų dviejų atsipūtusių slidinėtojų iš Kauno skalpo? O gal metas už pandemijos pradžią nuimti bent vieno iš valdžios „šikniaus“, ramiai laukusio pandemijos pradžios, skalpą?
Beje, tuo turėtų rūpintis ne tik piliečiai, bet ir šalies prezidentas. Jis kaip tik šiandien susitiko su raudonuoju Ramūnu, tad būtų įdomu sužinoti, kaip prezidentas bent jau verbaliai nubaudė oligarchą už tai, kad jo kuruojama Seimo dauguma taip kokybiškai ir kantriai laukė pandemijos plėtros pradžios: neuždraudė „Žalgirio“ rungtynių ir net pačiam prezidentui į jas eiti, taigi, taip sukėlė pavojų Jo Ekscelencijos sveikatai. Raudonojo Ramūno baudimas turėtų būti asmeniškas – ne tik už valstybę, bet ir už save. Ką nors priverčiant paaukoti, kad ir vargšą A. Verygą, kad kitą kartą oligarchiniai „šikniai“ rinktųsi ginti piliečių gyvybę, o ne lauktų pandemijos įsibėgėjimo ir modeliuotų artėjančius rinkimus. 

Panašūs straipsniai: