Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Kultūra

Pamišę dėl animė: kaip japonams pavyko užkariauti pasaulį?

Kai japonų popmuzikos dievaitė Hatsune Miku koncertavo Vašingtone, jos gerbėjų buvo paprašyta įsigyti specialias švytinčias lazdeles, užuot spiginus įprastomis ryškesnėmis lazdelėmis ar telefonais. Priežastis paprasta: dėl per ryškios šviesos dainininkė gali tiesiog išnykti.

Taip yra dėl to, kad daili šešiolikmetė Hatsune Miku yra ne žmogus, o holograma, atrodanti kaip animė personažas. Nepaisant kaulų ir raumenų trūkumo, į jos koncertus plūsta minios. Animė personažai užkariavo ne tik didžiąsias scenas, bet ir „YouTube“ – čia galima rasti šimtus kanalų, kuriuose apie gyvenimo išmintį, mobiliąsias programėles ir žaidimus mus moko ne gyvi žmonės, bet animė avatarai.

Ir tai – tik keli šio japoniško viruso, pasklidusio po visą pasaulį, pavyzdžiai. Nors animė tėra vos šimtmetį menanti meno šaka, kurią gali mėgti arba kurios gali nekęsti, „Japanimation“ įtaka stipriai juntama tiek Japonijoje, tiek visame pasaulyje, o Japonijos animė industrija, išaugusi iki 17,7 mlrd. JAV dolerių, pasiekė pavojingą piką – daugybės studijų kūrybinės pajėgos įdarbintos keleriems metams į priekį, milžiniška paklausa verčia šią industriją suktis visu pajėgumu ir samdyti užsienio animatorių, nes japonai tiesiog nebespėja.

Panašūs straipsniai: