Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Kultūra

Rekomenduojamos knygos 2025

Katherine Rundell

„Neįtikėtinos būtybės“

Išleido „Alma littera“

Kai Kristoferis iš slapto ežero išgelbėja skęstantį grifono jauniklį, jo gyvenimas apsiverčia. Kristoferis leidžiasi į nuotykį po niekur žemėlapiuose nepažymėtą salyną, kur tūkstančius metų gyveno įvairios magiškos būtybės. Iki šiol… Čia Kristoferis susipažįsta su Mal, kuriai reikia jo pagalbos.

Keliaudami per salas jiedu bando išsiaiškinti, kodėl magija blėsta, o stebuklingos būtybės staiga ėmė mirti. Jiedu bendrauja su sfinksais, kovoja su krakenais ir derasi su drakonais. Kuo daugiau jiedu sužino, tuo aiškiau darosi: niekas, be jųdviejų, negali to ištaisyti. Jei nori išgelbėti Salyną, Mal ir Kristoferis turės tai padaryti patys.

Knyga skiriama skaitytojams nuo 9 metų.

Katherine Rundell – milijoniniais tiražais leidžiamų bestselerių autorė. Jos romanai vaikams laimėjo „Waterstones“ vaikų knygų prizą, taip pat vaikų knygų apdovanojimus „Blue Peter“, „Costa“ ir daugelį kitų. Ji rašo ir vaikams, ir suaugusiesiems.

 

Monika Baltrušaitytė

„10-01“

Išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla

2001-ųjų spalio pirmąją Marijos ir Vainiaus draugystę nutraukė tragiškas įvykis – dešimtmetis Vainius neteko mamos. Po daugybės metų Vainius ir Marija vėl susitiko, jųdviejų istorija prasidėjo iš naujo, tačiau ilgainiui viską ėmė temdyti spalio pirmosios šešėlis.

Dvibalsiame pasakojime kvestionuojama tikrovė ir įgalinama vaizduotė. Jau nuo pirmųjų knygos puslapių skaitytojas įtraukiamas į faktų tikrinimo žaidimą, kviečiantį svarstyti apie tai, kas nutiko iš tikrųjų, o kas yra išgalvota.

Romanas ne tik įklampina į tikrovės kvestionavimo galvosūkį, bet ir panardina į švelnią nostalgiją: pasakojimas, prasidėjęs dar praėjusio amžiaus pabaigoje, nusidriekia per kelis dešimtmečius, taikliai, šmaikščiai ir įžvalgiai reflektuoja įvairias patirtis.

„10-01“ – pirmasis Monikos Baltrušaitytės romanas. 2018 m. pasirodęs šios autorės novelių rinkinys „Išėję prie upės“ buvo įvertintas Augustino Griciaus premija, skiriama už geriausią per dvejus metus išleistą pirmąją prozos knygą.

 

Riley Sager

„Vienintelė likusi“

Išleido „Alma littera“

Vieną 1929-ųjų vakarą kraupios Houpų šeimos žudynės sukrėtė visą Meino pakrantę. Nors daugelis žmonių manė, kad kalta septyniolikmetė Lenora, to įrodyti policijai nepavyko. Apie tragiškąjį vakarą Lenora niekada nekalbėjo, bet daugiau nekėlė kojos iš Vilties akligatvio – namo ant skardžio, kuriame ir įvyko žudynės.

1983-ieji, pagyvenusių žmonių prižiūrėtoja Kitė Makdyr atvyksta į griūvantį Vilties akligatvį rūpintis Lenora. Ji greitai sužino, kad ankstesnė slaugytoja savo globotinę paliko – tiesiog pabėgo vidury nakties. Prirakinta prie neįgaliojo vežimėlio, septyniasdešimtmetė Lenora yra praradusi gebėjimą kalbėti ir su Kite bendrauja spausdindama žodžius rašomąja mašinėle. Vieną vakarą naudodamasi ja Lenora pateikia viliojantį pasiūlymą – noriu tau viską papasakoti.

Kai Lenora ima aprašinėti įvykius, privedusius prie Houpų žmogžudysčių, išryškėja kur kas daugiau šiurpios istorijos detalių, nei buvo žinoma. Kitė pradeda įtarinėti, kad Lenora galbūt nepasako tiesos iki galo, ir kad ši bejėgė moteris, kuria tenka rūpintis, gali būti pavojingesnė, nei manė iš pradžių.

Riley Sageris – „The New York Times“ bestselerių autorius, išleidęs septynias knygas. Jo pirmasis trileris „Paskutinės mergaitės“ gavo ITW trilerių apdovanojimą už geriausią romaną kietais viršeliais ir buvo išleistas daugiau negu 30 šalių. „Vienintelė likusi“ – naujausias rašytojo kūrinys.

 

Panašūs straipsniai: