Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

Kova su D. Grybauskaite baigėsi. Prasideda svarbiausia metų kova dėl prezidento G. Nausėdos įtakos ir dėl įtakos prezidentui G. Nausėdai

Mariaus Zavadskio piešinys

Galima tik pasidžiaugti už tuos piliečius, kurie įsitikinę, kad Lietuvos Respublikos prezidento rinkimai buvo demokratiški. Tačiau jau prieš porą metų žurnalo VALSTYBĖ redakcija labai aiškiai ir atvirai įvardijo neapsakomai galingą įtaką, žinoma, skleidžiamą ir Rusijos, kurios tikslas – neleisti laimėti kandidatui, galinčiam tęsti Dalios Grybauskaitės proeuropietišką, antikremlišką ir antioligarchišką politiką.

Kas suvienijo tokį platų spektrą jėgų ir kodėl niekas, išskyrus mūsų redakciją, nedrįso pasipriešinti šiai jungtinei invazijai į mūsų šalies demokratiją, atsakyti gana paprasta. Tačiau paaiškinti, kodėl neiškilo lyderių, kurie bent jau po rinkimų drįstų kalbėti apie problemas, kiek sunkiau. Tai demonstruoja, jog Lietuva yra susitaikiusi su tuo, kad yra valdoma galios centrų, o ne demokratinių jėgų, todėl per daug nesijaudino nei dėl neskaidrios rinkimų aplinkos, nei tuo labiau dėl to, kas bus po rinkimų. Nors iš tiesų būtent šiandien prasideda svarbiausia metų kova. Prezidento rinkimų antrojo turo kova tarp Ingridos Šimonytės ir Gitano Nausėdos buvo nulemta sąmoningai toleruojamos įtaigos jau prieš porą metų, o kovos dėl to, koks prezidentas bus G. Nausėda, kokių galių jis turės ir kas jam darys įtaką, nugalėtojai dar nėra žinomi, nes kova tebevyksta.

Panašūs straipsniai: