Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Mokslas

Kosminis Elono Musko ir Jeffo Bezoso gerovės planas milijardieriams

Iš ko galima spręsti, kad milijardieriai jau nurašė šią planetą? Atsakymas elementarus: per praeitą šimtmetį siautusį Šaltąjį karą jie pirko prabangius bunkerius ir salas kuo toliau nuo galimų konflikto zonų o dabar, purvinojo karo laikotarpiu, jie masiškai treniruojasi skraidyti į kosmosą. Ir nors tai vadinama turizmu, tai, kas prasideda kaip turizmas, ateityje gali labai pagelbėti evakuacijos atveju.

O kad evakuotis gali reikėti, demonstruoja tai, kad beveik visi šie milijardieriai ir multimilijonieriai, kurie savo buvimu pašlovino kosmoso platybes, labai mėgsta kalbėti apie būtinybę mažinti taršą, stabdyti anglies dioksido emisijas ir klimato kaitą, nors tuo pat metu vieno iš jų skrydis į kosmosą išmeta įspūdingą kiekį anglies dioksido. Deja, apie tai niekas nekalba, nes nenorima supriešinti teigiamo naujųjų kosmoso užkariautojų kuriamo įvaizdžio su realybe, kurią Holivudas, galima sakyti, tiesiog užtvindė apokaliptiniais filmais, o visokie „Netflix“, „HBO“ ir kiti – dar ir serialais, kuriuose labai dažnai Žemėje lieka tik skurdžiai ir jų prižiūrėtojai, o išrinktieji, tai yra milijardieriai, susikuria gerovę kosmose. Ir nors galima sakyti, kad tai – fantastika, kai tokia fantastika liejasi nuolat ir kai vis kartojama, kad tuoj tuoj bus karas su Rusija arba Kinija, o jei ir nebus, klimato kaita vis tiek sukels ir karų, ir įspūdingų globalinių kataklizmų, tampa neramu…

Taigi, pasiduoti minčiai, kad vieną iš savo dešimties milijardų verta skirti asmeninei gerovei kosmose, nėra taip jau ir sunku. Ir nors prabangiomis bazėmis orbitoje ar Marse turtuoliai savęs pradžiuginti dar negali, tai, kad jų mintys jau nukreiptos į kosmosą, demonstruoja turtingų turistų noras savo kūnelius nutempti į Žemės orbitą, net jei tam reikės išskirti nemažai anglies dioksido.

Panašūs straipsniai: