Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Visuomenė

Donaldas Trumpas Amerikai padovanos „Tiesą“

Cagle cartoons pieš.

Žiauru, bet tai tiesa. Kai buvusį JAV prezidentą Donaldą Trumpą išmetė iš visų socialinių tinklų, kitas būtų nuleidęs rankas, bet tik ne jis ir ne jo rėmėjai. Buvęs JAV vadovas griebėsi kurti nuosavos platformos skambiu ir, žinant visą jo informacinę veiklą, labai ironišku pavadinimu „Truth Social“.

Šį rudenį buvęs JAV prezidentas pareiškė, kad kurs socialinį tinklą, kuris bus atsvara „didžiųjų technologijų bendrovių tironijai“. Tai skamba iš tiesų ambicingai, tačiau kai esi politikas – ir ne bet koks, o gana radikalus ir labai priklausomas nuo socialinių tinklų, nes esi įpratęs kiaurą parą su savo sekėjais dalytis sąmonės ir pasąmonės srautu, kito pasirinkimo tikriausiai ir nėra.

Priminsime, kad socialiniai tinklai „Facebook“ ir „Twitter“ D. Trumpą užblokavo tada, kai jo gerbėjai po rinkimų šturmavo Kapitolijų. Buvęs prezidentas nepripažino savo pralaimėjimo rinkimuose ir vadino tuos žmones patriotais. Būtent tai tapo paskutiniu lašu, pripildžiusiu kantrybės taurę. Didieji socialiniai tinklai priėmė ryžtingą sprendimą apsivalyti ir blokuoti Donaldą. Žinoma, tai yra drąsu, bet nelabai, nes kol jis buvo prezidentas, tokio sprendimo ir „Twitter“, ir „Facebook“ bosai vengė, nors su D. Trumpo komentarais turėjo problemų. Pavyzdžiui, spalio pradžioje buvęs JAV prezidentas piktybiškai skleidė žinią, kad koronavirusas lygintinas su gripu. „Facebook“ šį įrašą ištrynė, o „Twitter“ paslėpė. Kaip ir ne vieną ankstesnį komentarą.

Galima sakyti, kad melagienų skleidimas, kiršinimas ir nusišnekėjimas jau buvo tapę D. Trumpo vizitine kortele. Tačiau tai jam baigėsi liūdnai – jis tapo pirmuoju buvusiu prezidentu, kurį užblokavo tiek „Twitter“, tiek „Facebook“. Bet priešai dar pasigailės – išmušė „Truth Social“ valanda! Visai neseniai D. Trumpo vadovaujama bendrovė „Trump Media & Technology Group“ paskelbė, kad kalbasi su investuotojais dėl nekuklios 1 mlrd. JAV dolerių investicijos.

Kodėl milijardo? Nes, pasak D. Trumpo, „milijardas dolerių – aiški žinutė didžiosioms technologijų bendrovėms. Cenzūrai ir politinei diskriminacijai atėjo galas.“

„Trump Media & Technology Group“ bendradarbiauja su korporacija „Digital World Acquisition“. Tai specialiosios paskirties įsigijimo bendrovė (angl. special purpose acquisition company, SPAC). Tokios įmonės yra trumpesnis kelias norintiesiems greičiau patekti į biržą: jos pritraukia kapitalo per pirminį viešą akcijų siūlymą (IPO), kad įsigytų norimą bendrovę. Tuomet toji bendrovė gali susijungti su SPAC ir taip būti įtraukta į biržos prekybos sąrašus.

Pareiškimas apie pritrauktą milijardą visus nustebino, mat dauguma tų, kurie stebėjo šią situaciją, tradiciškai buvo labai naivūs ir netikėjo, kad D. Trumpui pavyks užsitikrinti stiprų finansinį pagrindą turinčių investuotojų palaikymą. Tuo labiau kad daugybė Volstrito bendrovių atsisakė su juo susidėti. Tačiau mūsų visai nenustebino, kad atsirado ir tų, kurie nusprendė sunešti D. Trumpui milijardą. Tarp jų yra ir rizikos draudimo fondų, ir šeimos investicijų įmonių, ir pavienių turtingų žmonių, kurie, tarkim, patikėjo buvusio JAV prezidento verslo idėja.

Panašūs straipsniai: