Šis straipsnis yra skirtas prenumeratoriams.
Esate prenumeratorius? .

Aktualijos

Delfi.lt atsispyrė nuo dugno, dabar atėjo eilė svarbiausiai LRT misijai

Cagle cartoons pieš.

Stipri ir skaidri demokratija neįmanoma be nacionalinius interesus ginančios žiniasklaidos. Galima sakyti, kad visa globali kova tarp diktatūrų ir demokratijų, tarp ciniško ir humaniško kapitalizmo priklauso nuo to, kokią misiją atlieka žiniasklaida – ar palaiko visuomenės trolinimą ir padeda šešėlinėms įtakos grupėms lengviau valdyti visuomenę, ar vis dėlto vadovaujasi nacionaliniais ir visuomenės interesais ir neleidžia jų suvokimo užtrolinti, taigi, taip sudaro sąlygas siekti ekonominės bei socialinės pažangos ir leidžia stiprėti demokratinėms jėgoms.

Būtent todėl, kai bandome atsakyti į klausimą, kokia bus Lietuva po penkerių metų – ar dominuojama karbauskių, matijošaičių, uspaskichų ir bebrų, ar demokratinės politikos atstovų, – svarbiausią vaidmenį atliks tai, kokia bus Lietuvos žiniasklaida – ar ji ir toliau žengs demokratinės evoliucijos keliu, ar vėl kris į posovietinės nomenklatūros ir prokremliškos oligarchijos guolį?

Džiugi žinia ta, kad nors žiniasklaidos verslo aplinka išlieka neskaidri (tai yra svarbiausia milžiniškos Rusijos sąjungininkų finansinės įtakos informacinei erdvei priežastis), tam tikra teigiama evoliucija pastaraisiais metais vyko. Komercinės žiniasklaidos, ir toliau skęstančios neskaidriose oligarchinėse schemose, fone visų pirma iškilo Andriaus Tapino lyderystė. Jo „Laisvės TV“ projektas, galima sakyti, iki pamatų sudrebino visą Rusijos ir oligarchų įtakos apraizgytą Lietuvos žiniasklaidos pasaulėlį.

Panašūs straipsniai: